Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyar állampírral érdemes...

Magyar állampírral érdemes foglalkozni? Érdemes pénzt befektetni? Szeretném, ha olyanok írnának, akik már fektettek bele.

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz elérni.


Kockázata nincs, költség nincs, jobb kamatokat ad, mint bármely bankbetét. Mivel az államnak nagyon kell a pénz, plusz ki akarják csinálni a bankokat, ezért bizonyos tekintetből ma Magyarországon az állampapír a legjobb befektetés.

2015. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem 30 éve van és majdnem mindig csak az volt, néha kivettem egy részét és betétbe volt, majd visszatettem.


van 15 TBSZ számlánk, ami sorban, mostantól évente lejár és újul.


hosszú papírok vannak véve, ami az évek során rövidül, így átlagosan 4 éves lejáratú az egész. van ami fél van ami 10 éves.


1/3 részösszeghez, szinte azonnal hozzáférek adómentesen, jutalék nélkül kpban, de nem kell semmire, inkább szerényen élek és nem költök és inkább hozzárakok.


én vagyok aki fogja a pénzt, a többi családtagom inkább herdálná. ha én is hajlamos lennék erre, akkor ma 40 millió megtaki helyett 40 adósságunk lenne


rajtam egyáltalán nem látszik meg a pénz, ház kicsit szebb mint az átlag, kocsi szintén kicsivel jobb mint az átlagnak van. csak ennyi.


Amikor pénzed van listázva, regisztrálva, csak becsületes lehetsz és nem kockáztathatsz mert elveszik a hatóságok vagy elvész


nagy fegyelem kell hozzá, nem olyan mint akinek semmije sincs és nem is veszíthet semmit, neki nincs is kockázata

2015. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A lakossági kamatok azok évente értendők, vagy pedig havonta? [link]
2015. nov. 4. 09:19
 4/6 anonim ***** válasza:
évente
2015. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

elmúltak már azok az idők, hogy pár milla kamatából meg lehessen élni. ehhez 70 milla kell minimum.


szóval kell dolgozni és spórolni, nincs mese

2015. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Freudi elszólás a kérdező részéről: "állampírral"...
2015. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!