Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az összvagyon hány %-át...

Az összvagyon hány %-át érdemes maximum a saját lakásra költeni?

Figyelt kérdés

Sosem volt még saját lakásom, házam, feleségemnek sem. Mindkettőnknek fix állása van, havi 200 ezer ft-ot tudunk átlagosan félretenni, összespóroltunk hosszú évek alatt közel 20 millió ft-ot, illetve a feleségemnek a nevén van egy lakás, amit 8-10 millió körül tudnánk eladni, illetve én az örökölt házamat nemrég adtuk el 36 millió ft-ért.

Így összesen nagyjából 60-65 millió ft-uni van, egy 1 éves pici autónk, amit csak ritkán használunk, dolgozni tömegközlekedve járunk, mert így ezerszer költséghatékonyabb.


Nos, mindketten szeretjük a komfortos közérzetet, találtunk egy nagyon alkalmas helyet Budapesten, új építésű társasházban, Dunai panorámával, portaszolgálattal, mélygarázzsal, saját wellnessel, stb... egy 70m2-es lakást, amit 45 millió ft-ért hirdetnek. (Utána jártunk rendesen, ér ennyit a lakás ez nem is kérdés), kérdésem inkább az, hogy jó döntés lenne-e megvásárolni?

40 évhez közeledünk, munka miatt ésszerű a városban laknunk, gyereket most tervezzük, de van egy plusz szoba a házban.


A pénzünk 85%-át fektetnénk így a lakásba. Előre láthatóannem fogunk semmi nagy dologra költeni, természetesen az autó biztosítva van (2 millió ft kb az értéke), lakásra is kötnénk, más ingatlanunk nincsen, illetve szinte semmilyen lényeges ingóság sincsen.


Saját vállalkozást nem tudunk indítani a szakmánkon belül, munkánk nagyon be van biztosítva, multi cégnél vagyunk mindketten (de nem ugyanannál).

Viszont több lesz a rezsi, a közös költség, a biztosítás, ...



Aki jártas a témában, kérem adjon pár tanácsot a témában!


(Jelenleg a


2015. nov. 11. 01:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Logikusabb lenne vásárolni egy hasonló méretű lakást kevésbé jó környéken, fele ennyiért és a maradék pénzt befektetni vagy lekötni esetleg?
2015. nov. 11. 01:52
 2/7 tetro ***** válasza:
egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ezt a lakást ha kellene ennyiért tudnátok értékesíteni. persze függ a minőségtől, és a helytől, de nekem kicsit elrugaszkodottnak tűnik. habár ez jellemző a lakás árakra :)
2015. nov. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

" 40 évhez közeledünk, munka miatt

ésszerű a városban laknunk,

gyereket most tervezzük"


Inkabb azon gondolkodnék, hogy mennyire el vagyok késve 40 évesen gyerek nélkül. Ennyi penzbol, de akár negyed ennyibol is valami fedél biztosan lesz a fejetek felett. De gyerek miatt remeljuk nem a lombik programnal kell sorban állnotok. Ami amugy nem kevés pénz, érdemes lehet biztonsagi tartalekot hagyni arra is.

2015. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"új építésű társasházban, Dunai panorámával, portaszolgálattal, mélygarázzsal, saját wellnessel, stb... egy 70m2-es lakást, amit 45 millió ft-ért hirdetnek. "


Marina part? Ha igen, olvassatok utana, lakik ott par gyoker.

2015. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja hogy a 40hez kozeledes az igazabol csak 30 evet jelent, most kaptam privatban a kerdezotol ;) en kb 39re gondoltam :)

Akkor bocsanat, mert ott még 3-4 gyerek beleferhet.

Ingatlan: ennyi keretbol en biztosan kertes hazat vennék valahol Budapest szélén ahonnan viszonylag jo kozlekedessel be lehet menni dolgozni.

2015. nov. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"munkánk nagyon be van biztosítva, multi cégnél vagyunk mindketten (de nem ugyanannál)."


Ez egy eleg gyakori tevhit, alkalmazottkent BARMIKOR lapatolhatnak, es pont a multik azok, akiknek megvan a tudasuk es kapacitasuk cakkpakk athelyezni a termelest egyik orszagbol a masikba, ha ott olcsobb.


Ha 30 evesen csak 200-at sporoltok ketten per ho, akkor szerintem lehetne meg novelni a fizutokon munkahelyvaltassal, egy cegnel maradni sokaig nem kifizetodo.


A 45 millios lakassal meg az a helyzet, hogy luxus, es megtakaritasbol/fizubol kolteni luxusra nem bolcs dolog. Inkabb fektessetek be a penz nagyreszet, hogy 40 eves korotokban mar ne kelljen dolgoznotok. Egy ilyen lakas kozvetlenul is megemeli a kiadasaitokat (rezsi, kk, stb.), de ha a parkoloban minden nap erzitek a kontrasztot a "pici autotok" es a szomszed BMW/AUDI/stb. verdaja kozott, felo, hogy elszall veletek a lo, es ha nem kaptok eszbe idoben, meg hitelt is felvesztek, hogy olyan luxuscikkekre koltsetek, ami nem boldogit.

2015. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyetek új építésűt. A kivitelezés nem biztos, hogyan olyan minőségű, mint amit elvártok, illetve ÁFA is terheli az új építési ingatlanokat és nem lehet 10 év múlva is újépítésűnek reklámozni eladáskor. Szerintem elég durvák a lakásárak jelenleg, nehogy az legyen, hogy x év múlva csak 25-30 milliót ér. Persze ha nem befektetésként tekintetek a lakásra, akkor mind1. 70 m2-es lakás szerintem van olcsóbban is, nem csak rossz környéken. Lehet egy lepukkantabb állapotú saját elképzelés szerinti lakás rendberakása olcsóbb, mint egy túlárazott új luxuslakás. Lassan benne vagytok a korban, a gyerekek taníttatása nem két fillér, a nyugdíjatokat is érdemes elkezdeni bebiztosítani. Nehogy azt gondoljátok, hogy most kiköltekezhettek, mert eztán már semmire nem kell költeni. Nem látom át a helyzeteteket, hogy hogyan éltek, milyen kiadásaitok, terveitek vannak, de nem tartom egészségesnek a teljes vagyon ekkora részéből a lakásvásárlást. Persze kérdés, hogy mihez méred, hiszen aki minden vagyonát az önerőbe öli bele, és még arra veszi fel a hitelt, az még annyira sem egészséges. Én szubjektíven ennyi pénzből max 25-30 milliót költenék lakásra, de ezt nektek kell felmérni.
2015. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!