Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért lett mostanában ennyi...

Miért lett mostanában ennyi eBay-es kérdés? Hogyan lett ennyire felkapott?

Figyelt kérdés

Pár éve még a Vatera is nagyszám volt az embereknek.


Lett magyar nyelvű felülete az eBay-nek vagy mi? Alacsonyabb árakat látnak az emberek és úgy gondolják olcsó? Ennyire sokan megtanultak angolul? Vagy mi az oka?


2015. nov. 11. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Sok a csóró aki inkább kintről rendel.

2. Sok az okos aki inkább kintről rendel.

3. Sok termék nincs idehaza forgalomban.

2015. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ahogy én látom sokan magán a vaterán árulják az ebayről rendelt cuccokat..persze drágábban

én ugyan az aliensexpresst használtam már, ott elég olcsón ingyenes szállítással kaptam készhez a terméket. gondolom az ebayt is amiatt szeretik. egyébként valóban sok minden nem kapható magyarországon,vagy ha igen drágábban. pl carmex ajakápoló 1200 körül van magyarországon, míg külföldről egy dollárért lehet rendelni.

de sok mindenre igaz ez

én ruhaneműt és telefont,laptopot nem vennék így neten keresztül.de pl telefontok vagy kulacs vagy valami ilyesmi tárgyat nem félnék külföldről rendelni.

2015. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2006 óta használom az eBayt. Mindig Angliából vásároltam. Mint minden normális helyen, volt postaköltség, nem is kevés. Ez mindig visszatartotta a széles tömegeket. Viszont mióta a kínaiak beszálltak az ingyenes postázással, azóta a filléreskedő magyarok is rákaptak a pár dolláros kacatok vásárlására. Azóta szinte alap elvárás, hogy a posta ingyé legyen. Emiatt a magyarok 99%-a csak a Távol-Keletről vásárol, ami erősen torzítja az eBayről kialakult képet. Engem ez az egész rohadtul irritál. A kínai állam átvállalja a postaköltséget, hogy segítse a saját országában a kisvállalkozásokat. Ezzel szabálytalan versenyelőnyhöz jut, és hulladékkal árasztja el Európa szegényebbik részét. Az igényes termékek igényes forrásból történő vásárlása "nem éri meg" az átlag magyar eBayezőnek. Így lett az egészből egy újabb józsefvárosi piac.
2015. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MGéza válasza:
80%
Gyakran a vatera másról se szól, minthogy eladják neked az ebay-os cuccokat. Igen külföldről olcsóbb, de sokan nincsenek tisztában azzal hogy miért akad el a küldeményük, mi a vámmentes értékhatár EU-n kívülről, azt ha nem érkezik meg a cucc, akkor jön a kérdezősködés. Egyéb jó ok az is, hogy a nyugaton már-már hulladéknak számító műszaki cikkeket fillérekért meg lehet vásárolni, idehaza a használt piac nem nyújt akkora választékot.
2015. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MGéza válasza:
Ja igen. Pár éve volt már magyar ebay de bezárta kapuit. Az ok az volt hogy elkéstek a nyitással, a Vatera, Jófogás vagy az Apród megfelelően ki tudta elégíteni a hazai igényeket.
2015. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pár éve volt ebay.hu de megszünt!

Én személy szerint nem tartom magam csórónak, ezért rendelek onnan saját részre illetve ismerösöknek ismeretleneknek mert olcsó,és amiből itthon vásárlok 1 cuccot,annak az árából 10-15-öt!

Ja és angolul sem tudok, fordítot használok és mindent megtalálok a kereső szavaimmal! De most mért zavar téged ennyire a sok ebay-os kérdés?

2015. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy zavar csak feltűnt mint trend.
2015. nov. 11. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!