Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi ez az Aegon nyugdíjpénztár?

Mi ez az Aegon nyugdíjpénztár?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, de 8 éve mikor elkezdtem dolgozni kötött nekem valami ilyet a munkahelyem, fogalmam sincs amúgy pontosan, hogy ez mi. Minden évben küldenek egyenlegértesítőt, idén valami 550.000 Ft körül volt elvileg. Valami olyat olvastam, hogy ezt 10 év után meg lehet szüntetni és fel lehet venni a pénzt. Hogy van ez pontosan? Valami pontos infó róla?
2015. nov. 11. 21:06
 1/4 anonim válasza:
A terméknek a pontos nevét kéne megmondanod és akkor utána lehetne nézni. Nem ismerem az Aegonos termékeket, de valószínűleg nem a legjobb a piacon, elavult, viszont, ha 2 év van hátra megéri végigvinni. Biztos nyugdíjpénztár? Mert akkor azt nem hinném, hogy nyugdíjba meneteled előtt kézhez tudod venni, max megszüntetni a fizetését és majd nyugdíjas korodba tudsz hozzáférni. Nem egy UL (unit linked) befektetési egységekhez kötött életbiztosítás ez, ami meghatározott futamidejű? Egyáltalán, hogy fizeted? Mennyivel? Ki fizeti?
2015. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Önkéntes Nyugdíjpénztár


Én nem fizetek semmit, a munkahelyem fizeti.


Valami ilyet találtam:

A pénztártag a 10 év várakozási idő letelte után, de még a nyugdíjkorhatár elérése előtt az egyéni nyugdíjszámlán lévő összeghez való hozzáférés tekintetében választhat, hogy

a pénztárban változatlan feltételek mellett tag marad, vagy

a pénztártagságát folytatja, és - legfeljebb háromévente egy alkalommal - az egyéni nyugdíjszámláján nyilvántartott összeg egészét vagy egy részét a nyugdíjkorhatár elérése előtt felveszi, vagy

a pénztárból kilép (teljes megtakarítását felveszi, és tagsági jogviszonyát megszünteti), vagy

tagdíj fizetése nélkül az egyéni nyugdíjszámláján lévő összeget a pénztárban hagyja.

2015. nov. 11. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az önkéntes nyugdíjpénztár nem újkeletű intézmény. A Fidesz előtt létezett a kötelező nyugdíjpénztári változat is, ott szintén a munkáltató fizetett be az egyéni számládra egy bizonyos összeget (a mindenkori jövedelemnek egy x %-át) azzal a céllal, hogy mire a munkavállaló nyugdíjba vonul, rendelkezzen némi tartalékkal, hiszen az már a 90-es évek elején világos volt, hogy ilyen demográfiai mutatók mellett az állam képtelen lesz a nyugdíjasait eltartani, az állami nyugdíj a vegetáláshoz sem lesz elég. A felosztó-kirovó nyugdíjrendszer eleve egy rossz konstrukció, ezt már a most nyugdíjba vonulók is kezdik értékelni, hiszen az összeomlás veszélye fenyegeti. A Fidesz eltörölte ezt a rendszert, az addig befolyt pénzeket egyszerűen elvette és ígéretével ellentétben nem egyéni számlákra helyezte el, hanem elköltötte az államadósság csökkentésére. Cirka 3000 milliárd forintról beszélünk. Az önkéntes nyp szinte ugyanazok az elven működik. Az adott pénztár életkortól függően, különböző kockázatú, ennélfogva különböző hozamú befektetésekben fialtatja a pénzedet, amit nyugdíjba vonulás után felhasználhatsz, illetve még aktív korodban 10 évente kiveheted a hozamot.

Arról nem óhajtok vitatkozni senkivel, hogy ez jó, vagy rossz rendszer volt, van róla véleményem és tapasztalatom is, most csupán leírtam a tényeket. Remélem Segítettem.

2015. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Visszaolvasva magamat, egy mondatom félreérthető lehet. A Fidesz természetesen nem a felosztó-kirovó nyugdíjrendszert törölte el, hanem a kötelező magánnyugdíjpénztári rendszert.
2015. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!