Mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Milyen tanfolyamot, egyetemet stb érdemes manapság elvégezni? Miben tudnék leginkább elhelyezkedni nem minimálbérért? És mit érdemes még maszekolni? Nő vagyok, ha ez számít valamit.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)


2015. nov. 23. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Tanfolyamnak maximum akkor van értelme, ha programozás, ha ez nem opció, akkor menj egyetemre. Elég általános kérdés, hogy mit érdemes tanulni, a te beállitottságodtól és képességeidtől függ. Alapvetően én a humán szakokat (bölcsész, jogász) kevésbé ajánlanám, de ha kitartó és talpraesett vagy, ezekkel is el lehet helyezkedni.
2015. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"tanfolyamnak maximum akkor van értelme, ha programozás"


Nem, az ilyen tanfolyamoknak semmi értelme, jobban jár, ha elolvas a témában két könyvet, valószínűleg abból is több használható tudást fog kapni.

2015. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Ezt bírom, amikor csak úgy beleköt az ember valamibe unalmában... Igen, ha autodidakta módon tanulsz programozni, az is bejöhet, ha valami ismerősön keresztül be tudsz jutni valahová. De ha nem, az önéletrajzban azt viszonylag nehéz feltüntetni, hogy "otthon olvastam". Vannak nagyon jó programozói tanfolyamok egyébként, csak azoknak meg is kérik az árát.
2015. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem láttam olyan programozó tanfolyamot, ami többet kínál, mint a Coursera.
2015. nov. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3: Nagyon hízelgő, hogy személyes sértésnek veszed.

Nem kötöttem beléd, csupán nem szeretném, ha a kérdező beiratkozna egy tanfolyamra, mert elkérik a pénzt és nem érnek semmit, legfeljebb a témával való ismerkedésre alkalmasak. Programozó vagyok, úgy gondolom, ha már ezért fizetnek, szerintem jogosan gondolom úgy, hogy értek is annyira a témához, hogy véleményt alkossak a tanfolyamokról.


Az előző hozzászólónak igaza van, nem nyújtanak többet(vagy még annyit se), mint egy Coursera vagy egy Lynda kurzus, ráadásul többszörösébe kerül.

CV-be legalább annyira nem lehet beleírni ezeket, mint az otthon tanulást se. Nem végzettség, nem tapasztalat, nem referencia.

Sok esetben még ahhoz is kevés, hogy egy FizzBuzz beugró tesztet meg tudjanak oldani szerencsétlenek.

2015. nov. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
gondolom elfelejtettem gondolom magyarul...
2015. nov. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Megtanulni jól angolul, és egy szakmát választani, majd eltakarodni ebből a fos országból!

Ezt éri meg...vagy politikusok haverjának lenni.

2015. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Remélem, hogy te már elmentél ebből a fos országból.
2015. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!