Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem veszem át...

Mi történik ha nem veszem át a Vámon maradt csomagom?

Figyelt kérdés
Rendeltem emberi hajat aliexpressről. DHL futárszolgálattal. Minden oké volt, de megállították a vámon, és mivel emberi haj így plusz költésgem lesz az ÁNTSZ-nél, és még a 27%os áfát is ki kell fizetnem gondolom, Ez így már nagyon nem éri meg. Az eladót terheli a költség ha nem veszem át (14 nap múlva visszaküldik neki)? Megjegyzem, hogy semmi ilyenről nem lettem tájékoztatva, ha tudtam volna hogy ÁNTSZ-hez kell bejelentenem, kapásból nem rendelem meg. Köszönöm a segítséget!
2015. dec. 8. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki tájékoztatott volna téged??? Az eladónak nem kötelessége ismerni a vevő országának törvényeit...
2015. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet kedves rosszindulatú. Sikerült megoldanom az ügyet, a vámon is azt mondták, hogy az eladónak kellett volna ezt megoldani, nem nekem! Én csak egy vásárló vagyok nagyokos. A vámoltatásra számítottam, de arra nem hogy az ANTSZhez is nekem kell rohangálnom. Ha valamihez nem értesz, miért kommentelsz?
2015. dec. 9. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:

ugyan ne vicceljünk már. mindenki, aki eu-n kívülről vásárol, az tudja, hogy esetlegesen fennakad a vámon, és emiatt többletköltsége lehet. nehogy már az eladó fizesse ki azt is. akkor minek adja el külfölre? belföldön is eladhatná, és sokkal jobban járna.


az, hogy az ÁNTSZ-hez is be kell jelenteni, az is pontosan úgy van, ahogy az első írja. te rendelted, neked a felelősséged. lehet, te saját használatra vetted, de gondolj bele, van egy fodrász, aki így szerez be póthajat, és azt rakja fel a vendégére...aztán majd valami oknál fogva kap valami elég durva fertőzést(nyilván nem valószínű, de elméletben előfordulhat, hisz ellenőrizetlen forrásból származik), akkor úgy beperelheti a fodrászt, hogy a végkimeneteltől függően akár börténre is számíthat(például ha a vendégnek az eredeti haja is kihullik, meg mindenféle bőrbetegsége lesz a hajtól).

ha viszont az ÁNTSZ bevizsgálja, és mindent rendben talál, akkor hiába perlik be a fodrászt, neki ellenőrzött minőségű haja volt, onnan az ÁNTSZ felelőssége, mert nem vették észre, mi van abban a hajban.


te sem vennél mondjuk ellenőrizetlen húst, mert lehet egy beteg állatot vágtak le, aminek a húsa is fertőző...azt is a NÉBIH-nek be kell vizsgálnia ahhoz, hogy az ember forgalmazza.


saját fogyasztásra nyilván más, de szerintem nincs olyan ember, aki levágja a fertőző beteg állatát, majd abból eszik...

2015. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, de ahhoz hogy bevizsgálják, szükség van egy hivatalos iratra, amit természetesen az eladó nem küldött a csomagommal együtt. Hívtam a Vámosokat, azt mondták csak levélben fogadják el, tehát az email nem elég. Ez is talán az én hibám és számítanom kellett volna erre? :D hogy hiányzik egy olyan dokumentum, ami nélkül nem is vámolható a haj!

és mint írtam a vámra számítottam, de az ANTSZ-re nem. írtam az eladónak és ő sem írja hogy az én hibám lenne, sőt a vámot is ki akarja fizetni, nem még az ANTSZ hez a bejelentés összegét.

És csak mellékesen megjegyzem, hogy napi 4000 ftért tartogatja a dhl a csomagomat, amit ha a csillagokat lehozom az égről akkor sem adhatnak oda a haj eredetiségét igazoló papír nélkül.

Választ is csak azért írok, ha valaki ilyen helyzetbe kerül tudja mit kell tennie. Nem azért, hogy nektek mondjam az igazam. Visszaküldettem az eladónak a hajat, aki utána visszatéríti a pénzem. Egyáltalán nem az én hibám az, hogy nem tudom átvenni, hanem az eladóé, mert nem tette be a csomagba a papírt.

Ha nyitnék egy vitát alin, fel sem merülne hogy az én hibám ez. Nem is értem hogy gondoljátok :D majd még én utazzak ki Kínába a papírért is, nem? :D:D

2015. dec. 10. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:

jó, hát a vám az oké, meg ilyen esetben maga az eljárás menete tényleg nem mindenkinek egyértelmű, de a fodrászos példám miatt nyilván érthető is, és nem téged oktatlak ki, csak úgy általánosságban van az, hogy a szabályok nem tudása nem mentesít senkit a betartásukról. a baj ott van, hogy magánszemélyekre is így vonatkozik.


nyilván a kínai küldőnek nem kell ismernie a törvényeket, ideális esetben neked kéne előre szólni, hogy minden papírt tegyen bele, mert itthon ez a menete a dolgoknak.

2015. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!