Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dohányboltban kötelesek e...

Dohányboltban kötelesek e visszavenni egy vevő által megrongált cigarettatöltőt?

Figyelt kérdés
Eladó vagyok egy dohányboltban. A vásárló visszahozott egy régebben vásárolt töltőt, blokk nélkül természetesen, majd rámparancsolt, hogy azonnal cseréljem ki, mert ezt ő nem tudja használni. Valóban használhatatlan volt, mert tönkretette. Minden eladáskor kipróbáljuk az ilyen terméket és csak úgy adjuk oda a vásárlónak, tehát biztosan állíthatom, hogy akkor még hibátlan volt.Köteles vagyok e kicserélni, vagy visszaadni a termék árát, amivel nekem lesz mínuszos a kasszám és saját zsebből kell betennem a pénzt?

2015. dec. 8. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még ha újonnan viszi vissza blokkal, akkor se kell visszavenni.
2015. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha fogyasztóvédelemmel fenyeget? Keresni szerettem volna valami hivatalos irományt, amivel megvédhetem magam ilyen esetekben, de sajnos semmit nem találtam erre vonatkozóan.
2015. dec. 8. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Fenyegessen. Bizonyítani se tudja, hogy ott vette, akkor mitől vagy ennyire berezelve?
2015. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! :D Csak hát okoz néhány kellemetlen pillanatot, amikor a vásárló a többi vásárló füle hallatára ordít velünk és bizonygatja az igazát, hogy mindenhol kötelesek visszavenni mindent és neki ilyen-olyan jogai vannak..én pedig csak annyival tudom védeni magam, hogy nem tudom visszavenni, mert a készletnyilvántartó program nem engedi a sztornózást napokkal későbbre.
2015. dec. 8. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs blokkja, akkor nem kell vele semmit csinálnod. Ha meg van, akkor gondolom érvényes rá a fél éves minőségi garancia.
2015. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mi van, ha nincs hozzá minőségi garancia?
2015. dec. 8. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Blokkal kénytelen kezelni a kereskedő a helyzetet. Tartós fogyasztási cikkre 2 év szavatosság van, ennek első fél évében a kereskedőnek kel bizonyítani, hogy nem gyártási hiba történt.

2. Blokk nélkül természetesen nem köteles ezzel senki foglalkozni, honnan tudjuk, hogy ott vette-e egyáltalán?

3. Ez semmi esetre sem saját zsebből, maszekban megy. Nem is értem, ezt hogy gondolod. A vezető engedélyével visszavét tranzakcióval kell az ilyet megoldani.

2015. dec. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Blokk nélkül meg elküldöd az anyjába üvölteni.
2015. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!