Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben járna-e...

Ebben az esetben járna-e egyetemen a rendszeres szociális alapú támogatás?

Figyelt kérdés

Nos, jelenleg egyetemista vagyok és édesanyámmal élünk együtt ketten, igen magas a havi fizuja, ezért nem kaptam rendszeres szociális ösztöndíjat, de mivel sok az adósságunk, nehéz az élet. Édesanyám és én is egy másik házba vagyunk bejelentve még ( amely az édesapám nevén van de ők már külön vannak) és arra gondoltam, hogy mi lenne, ha anyu kijelentkezne, én meg ott lennék bejelentve, s gyakorlatilag úgy adhatnám be a papírt, hogy egyedül élek, s senki sem él velem együtt? Vagy esetleg a másik lehetőség, hogy én jelentkezek át a jelenlegi helyünkre(az én nevemen van a ház), az anyukám pedig maradna ugyanott.. Akkor is az lenne ugyebár, hogy egyedül élek, nincs munkahelyem stb. kapnék-e valamilyen támogatást így? Van -e valami veszélye? Egyébként 20-éves vagyok, nem tudom ez számít-e valamit.

Sok embertől hallottam, hogy az egyetemi évek alatt például a nagymamához van bejelentve, s így kapja az ösztöndíjat, stb-stb..



2015. dec. 10. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:
És ha megkérdezik, miből tartod el magad, mit mondasz, koldulsz? Ja, hogy anyukádtól van pénz... Miért akarod elvenni olyanl a lehetőséget, aki tényleg csóró?
2015. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!