Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sunyi vaterással mi a teendő?

Sunyi vaterással mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elcseréltunk ket dolgot, de az enyém értékesebb volt. Abban maradtunk, hogy múlt héten utalja az 50 ezer Ft különbözetet. Ez nem történt meg. Ma folhivtam, erre azt mondta, nem jött össze, 25-öt utal a két ünnep kozott, 25-öt januárban.

Értem, hogy karácsony, de felcsesztem az agyam, mert mi is számítottunk a pénzre, és igy a megtakaritasunkhoz kellett nyúljunk, amit megfogadtunk, hogy soha.

Ha nem fizet, mit tehetünk? A levelezésünk megvan.


2015. dec. 22. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Ezért nem vásárolok ilyen módon.
2015. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

A Vaterán NINCS CSERELEHETŐSÉG, ezért bocs, de nem hiszem, hogy bármit is foglalkoznának a levelezésetekkel.

Volt, de nem véletlenül szüntették meg ezt - pont az ilyen okok miatt - rengeteg bonyodalom származott belőle.


Amúgy 9 éve Vaterázom, de még egyszer sem cseréltem - nem véletlenül, mert nagy a pofára esés kockázata.

Sajnálom, hogy rosszul kezdődik a Karácsonyod... :-(

2015. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Addig nem ejtettem volna meg a cserét, amíg a pénzt meg nem kapom. Mint ahogy az eladók általában nem adják fel postán a csomagot, amíg nem fizettél.


Örülj neki, hogy egyáltalán szándékában áll utalni, és nem azzal jön, hogy azt sem tudja, miről beszélsz.


Rosszabbul is járhattál volna, legyen ez a tanulópénz.

2015. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Jelentsd föl.
2015. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
A vaterán olvasd el a szabályzatot. Van lehetőség a mocskok ellen fellépni rajtuk keresztül is, de rendőrségi feljelentéssel kezdődik a dolog. Ha megemlíted az illetőnek, hogy ezt fogod tenni, általában gyorsan rendeződnek a dolgok...
2015. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

5-ös, alapvetően igazad lenne - de ez csak a vétel - eladásra vonatkozik, a cserére nem. És arra is csak akkor, ha a vevő fizet, az eladó viszont nem küldi a terméket.

Itt viszont nem ez a felállás - tehát a szabályzatot megkerülve, Vaterán kívül egyezkedtek. Tekintettel arra, hogy itt senki nem fizetett a termékért, a "vevő" nem fogja tudni bizonyítani, hogy elküldte a vátelárat. Márpedig a rendőrségi feljelentéshez ez is kell...

2015. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem, hogy egy vadidegennek bármit elhisztek a két szép szeméért. Ilyen esetben legalább egy írásos szerződést illik kötni, ami alapján esetleg el lehetne indulni ha nem utal a személy, de a pénzt akkor sem kapnád meg, az garantált.

Ezt a pénzt bizony soha nem fogod már látni, tanulópénz. Ne legyetek már ilyen hiszékenyek, a csapból is ez folyik hányszor átvágják az embert!

2015. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ő is vásárolt tőled valamit?

Ő tudja bizonyítani, hogy neked azt átadta?

Mert ha nem, akkor jelentsd fel hogy ő nem fizette ki a terméked árát, amit te hirdettél, már van a vaterán belül is ilyen vásárlói biztonság program.

Amit ő adott azt meg mondd meg neki hogy visszaadod, ha ír egy papírt hogy átvette tőled, persze még a feljelentés előtt.

2015. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csere volt, nem adás-vétel.
2015. dec. 29. 14:30
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem először üzleteltem vele, szoval nem vadidegen. Jártam is nála, tehát tudom, hol lakik.

Viszont azota sem utalt semennyit, telefont nem veszi föl, SMS-re nem válaszol, úgyhogy befenyitek, ezt nem hagyom annyiban, az tuti.

2016. jan. 4. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!