Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Efféle neten lezajló vásárlásn...

Efféle neten lezajló vásárlásnál, félreértésnél mi a teendő? Nagyobb érték, és a vevő kérné vissza a pénzét, azonban megszakadt a kapcsolat.

Figyelt kérdés

68 ezer ft-ról van szó, a termék amit küldtem használati tárgy, de állítása szerint nem megfelelően volt feltűntetve a hírdetés, mert nem ilyenre volt szüksége.

Nagyon kultúrált ember, én sem szeretem a konfliktust és megegyeztünk, hogy találkozunk januárban valahol és visszacseréljük kp-re!


Folyamat:

Neten hírdettem, előre utalt, postán küldtem, nem volt jó, reklamált, megegyeztünk, azonban ellopták a telefonomat és benne volt a száma!

Az oldalon ahol eladtam a terméket a hírdetés törlése miatt elvesztek az üzenetváltások is, a címét sem jegyeztem meg ahová küldtem.

Csak a számlaszámát tudom és a nevét, az szerepel a kivonatomon, viszont nem utalhatom vissza a pénzt, mert nem tudom elérni az embert és nem szeretném, ha nála maradna a legalább 50 ezret érő termékem!


Írtam már a licit oldal ügyfélszolgálatának, azonban azt írták nem tudják az üzeneteket visszaolvastatni, elvesztek már.


Ő tudja a címem, mert a csomagon rajta van, hacsak nem dobta ki a csomagolást, illetve a volt számom, nevem, számlaszámom!

70km-re lakik, nem tudom, hogy eljönne e esetleg, végülis bármilyen címet lehet írni a feladóhoz, nem ellenőrzik soha és amúgyis heti 1x vagyok itthon, meg esténként 7-8 órát.


Szóval ez esetben mégis mit tehetnék? Egyáltalán nem szeretnék bajt belőle, hogy úgy tűnjön esetleg, hogy átvertem, illetve direkt lettem elérhetetlen.


Nekem ez az összeg nem nagy, a termékemért cserébe visszaadnám gond nélkül.


Feljelentés lehet belőle esetleg? Tanácstalan vagyok emiatt és stresszes.


2015. dec. 13. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Igen, lehet feljelentés akár belőle, ha a pasas nem kapja vissza a pénzét.
2015. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha tudod a nevét, számlaszámát, küldj neki 1 Ft-ot és a megjegyzés mezőben írd le neki, hogy elvesztetted az adatait, és keressen, vagy küldjön vissza neked 1 Ft-ot és ő is írja le a megjegyzésben a kért adatokat

ezek alapján már fel tudod venni vele később a kapcsolatot

2015. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es, mégis milyen indokkal jelentené fel? Az eladó nem becsapta és nem küldte a terméket - a termék a vevőnél van.

Ha nem olyan, mint a hirdetésben van, az max a fogyasztóvédelemre tartozna, de így, hogy az eladó rugalmas, még az sem...

Kérdező, az emailes levelezésetek nincs meg? Ha törölted is a leveleit, az még 1 hónapig a kukában van általában (onnan ki tudnád kukázni :D) - hacsak nem törölted a kukát is...

2015. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem váltottunk e-mailen egy szót sem, csak telefonon és a hírdetés alatt.

A 2. nak köszönöm, jó ötlet, azonban remélem nem tilos a közleménybe személyes adatot rejteni. Holnap bemegyek a bankba és megérdeklődöm.

2015. dec. 13. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármit beirathatsz a közlemény rovatba. Nálunk pl rengeteg minden bele is fér. Írtam én már annyi mindent, egy ilyen kérés meg se lepne. De ne 1 ft-ot fizess be, hanem 5-t, mert nálunk pl az 1-2 forintos befizetést nem tudja kezelni a rendszer, 10-ből 9 esetben lefagy...
2015. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az üzeneteket automatikusan törli a jófogás, hiába kérnéd vissza őket. Utalj át pár forintot és az új számodat írd a közleménybe.


Az lenne a legdurvább, ha felhívná a régi számodat és a tolvaj megbeszélne vele valamit, hogy visszaküldő az ő címére és majd utalja a pénzt...

2015. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!