Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Majdnem befektettem 250...

Majdnem befektettem 250 dollárt egy forex-hez hasonló befektetésbe, de az utolsó pillanatban meggondoltam magam, és nemet mondtam rá. Jó döntés volt-e, vagy életem szerencséjét utasítottam el?

Figyelt kérdés

no1option a neve itt van a link ahol meg lehet nézni: www.no1options.com

Valaki a cégtől sokszor felhívott telefonon és próbált meggyőzni (angolul), azt mondta, hogy az én 250 dolláromhoz ő is tesz 250 dollárt, és azt mondta, hogy évi 70 %-os profitot lehet elérni átlagosan.Én attól féltem a legjobban, hogy a pénznek egyszerűen nyoma vész, még azt lenyeltem volna, hogy némi veszteséggel visszavegyem a pénzt ha látom, hogy veszteséges a befektetés, de nem igazán tudtam megbízni egy ismeretlen cégtől egy ismeretlen személyben. Mi a véleményetek az ilyen befektetésekről, érdemes-e foglalkozni vele, főleg az olyanoknak akiknek nincs semmi tapasztalatuk ilyen téren? Legalább az biztos, hogy nem vész csak úgy egyszerűen nyoma a pénznek? Az illető biztosított engem, hogy állandó jelleggel tájékoztat telefonon, szól mindig, hogy mikor mibe érdemes befektetni, mikor kell váltani, és én nem is kell foglalkozzak vele, csak mikor ő szól. Miért lehet valakinek érdeke, hogy valakinek csak úgy segítsen profitot termelni? Igaz, azt mondta, hogy a profit 70%-a az enyém 30%-a a cégé szemben a bankokkal, ahol szintén befektetik kötvényekbe a kliensek pénzét, de ők a profit 99%-át leveszik. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna konkrét választ adni erre.



2015. dec. 25. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Akkor lennél világi nagy barom, ha elhiszed, hogy 250 dolárból lesz meg életed üzlete... felejtsd el az ilyesmit.
2015. dec. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bob the builder ***** válasza:
nyugi jól döntöttél, elsőbe az kell gyanus legyen honnan volt meg a számod nekik
2015. dec. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ahol 70% éves hozamot ajánlanak (vagy akár csak 10%-ot) az 100% kamu. Mind. Egytől egyig. Úgyhogy nyugodj meg, kiváló döntést hoztál.
2015. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: jól tetted, hogy nem fizettél.

Hogy végleg megnyugodj, javaslom, hogy írd be BÁRMELY brókercég (elég csak ennyit is beírni, hogy brókercég) nevét a keresőbe, és ott olvasd el a regisztráció során leírt figyelmeztetést. Mindegyiknél ott van, hogy FOKOZOTTAN kockázatos tevékenység és tudomásul veszed, hogy akár az összes pénzedet elvesztheted.

2015. dec. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"szemben a bankokkal, ahol szintén befektetik kötvényekbe a kliensek pénzét, de ők a profit 99%-át leveszik."


Ez így konkrétan hazugság. Ha erre (azaz hazugságra) épül az, hogy miért náluk fektesd be a pénzed, akkor jól tetted, hogy végül elhajtottad őket.

2015. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az apróbetűsöd elolvasás nélkül állítom, hogy ha ez a kérdés ilyen formában felmerült, jó döntés volt, hogy kiszálltál. A forex nem ördögtől való dolog, csak a helyén kell kezelni. Ahhoz pedig többet kell tudni a témáról, sokkal többet.
2015. dec. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az apróbetűsöd után ez simán átverés. Ha tényleg olyan tuti a hozam, miért pont a te 250 dollárodra van szükségük? Valószínűleg búcsút mondhatsz a pénzednek, ha elutalod nekik. Én ezt nem befektetésnek hívnám.
2015. dec. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok: nagyon szépen köszönöm a nagyon hasznos válaszokat, mostmár egészen megnyugodtam, hogy jól döntöttem. Mivel valaki kérdezte, hogy vajon honnan van meg a telefonszámom nekik, hát onnan, hogy én adtam meg. Csak úgy beugrott egy reklámoldal, ahol reklámozták ezt a "szuper" befektetési lehetőséget, és én rákattintottam, hogy mi is az. Mikor odaértem, hogy már a bankkártyám számát kérte, akkor leálltam az egésszel és egyszerűen bezártam az oldalt mentés nélkül, de úgy látszik, mégis megmaradtak az adatok. Később felhívott egy pasi telefonon, nagyon udvariasan beszélt velem angolul, és telefonon aztán megadtam neki a bankkártya számát is, amit azzal az indoklással kért el, hogy ellenőrizze le, hogy alkalmas-e a kártya ilyen operációra. Remélem, ezáltal nem tud leszedni pénzt róla. Idáig legalábbis még nem hiányzik. Egyébként már töltöttem is fel a kártyára pénzt, hogy lehessen aktiválni a 250 dolláros befektetést, és telefonon hívott miután feltöltöttem a pénzt, de azt mondta, hogy neki úgy jelenik meg, hogy nincs rajta elég pénz. Ez feltételezem azért volt, mert mikor pl. egy számlát kifizetek a kártyáról, az én kártyámról azonnal leveszi, de az átutalás egy vagy akár két nap után történik meg. Gondolom azonnal még nem aktiválódott a feltöltött pénzösszeg, vagy ilyesmi, ezért abba maradtunk, hogy másnap reggel megejtjük a befektetést. Másnap reggel viszont a feleségem keresgélt az interneten, messze nem egy ilyen egyértelmű kifejtés volt benne, mint az előző válaszokba, de azt értette meg belőle, hogy ez nagyon átverés szagú. Kb 15 perc múlva hívott is a pasas, és én meg sem vártam, hogy mit akar mondani, elmondtam én neki, hogy meggondoltam magam, egyelőre legalábbis nem megyek bele. Azt mondtam előbb ki akarom kérni egy szakértő véleményét. Erre azt mondta, hogy ő szakértő, de odaadja a telefont egy nálánál is nagyobb szakértőnek. Erre odaadta egy hölgynek, aki valami 35 percig győzködött, de én nem tágítottam. Azt mondtam neki, hogy nyilvánvaló, hogy ő a saját cégje érdekeit képviseli. Erre ő azt mondta, hogy az ilyen emberek miatt, mint én tart ott a világ ahol, XIX századi a gondolkozásom, és ezért van az, hogy a szegények még inkább elszegényednek, a gazdagok pedig meggazdagodnak. Kérdezte, hogy tudok megbízni a kormányban, holott egytől egyig korrupt politikusok vannak benne, és a bankokban, mert azok verik át igazán az embereket, profitálnak a pénzükből, de a haszon 99%-át lenyomják, stb, közbe egy ilyen „komoly” cégbe nem bízok meg?
2015. dec. 27. 20:21
 9/16 anonim ***** válasza:

bankkártyám számát kérte,


ugye csak a számát adtad meg?!

2015. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"telefonon aztán megadtam neki a bankkártya számát is"


Vissza tudod idézni, hogy pontosan mit kért el? Csak a számát vagy a lejárati időt is? esetleg még a hátoldalán lévő CV kódot is? Mert ha mindezt elkérte, akkor BÁRMIKOR tud vásárolni vele az interneten, bármilyen webáruházban, stb.

2015. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!