Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megkeresett egy angliai cég...

Megkeresett egy angliai cég álláslehetőséggel. Jó döntés, netán átb*szás lenne? Valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Helló! Kb 2 héttel ezelőtt megkeresett a semmiből egy angliai cég e-mailben (valami magyar fordítóval írhattak), hogy dolgozzak nekik (virtuális iroda vezetése, fizetések lebonyolítása mindezt itthonról stb.) Havi 1000 eurót ígértek részmunkaidőben. Visszaírtam, hogy érdekel az ajánlat mégis egy próbát megér. Rá egy hétre kaptam még egy e-mailt, kaptam bővebb infót és egy állásra jelentkező lapot amiben ki kellett tölteni minden adatomat. Oké hát még ebből sem lehet probléma. Ma viszont telefonon kerestek meg (valszeg skype-ról), és elvileg mindent elmondott a nő de annyira recsegett a vonal, hogy kb csak minden 2. mondatát értettem. A lényeg az hogy a megrendelő elküld egy összeget az én számlámra, és én utalom tovább a vevőnek. (wtf miért nem egyből megy) Kicsit bűzlik nekem ez a dolog, jövőhéten még visszahívnak. Nem nagyon akarok így belemenni a dolgokba... Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Egyébként ők azok: [link]

A válaszokat előre is köszi!



2013. szept. 18. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Félelmetes hogy valakiben még mindig felmerül az ilyen emailen jött kecsegtető munkaajánlatokról hogy nem átverés...
2013. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nehogy elhidd. mi az, hogy virtuális iroda? s milyen kifizetéseket bonyolítasz le? s miért euróban fiezt egy angol cég?
2013. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hm, nekem is kéne most egy jó irodavezető... Mit is csináljak, válogassak abból a kb. 50-80 kiváló szakemberből, aki az első 48 órában boldogan jelentkezne vagy kezdjek el teljesen random - akár külföldi - e-mail címekre irogatni, hátha valami random csávó vállalja...


Nehéz kérdés..

2013. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a megrendelő utal a te számládra, te küldöd a munkaadódnak tovább a pénzt, egyre többet és többször, azt egyszer csak a munkaadód lelép a pénzzel te meg ott maradsz egy halom megrendelővel akik nem kapták meg a terméküket.


ne legyél ostoba. micsoda munka ahol egy ember magánszámlájára utalna a cég céges pénzeket?

2013. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam... az elejétől nem reménykedtem ebben a csak gondoltam jó lett volna ebben a mai gazdasági helyzetben ez a kis pénz :)

Legközelebb felhívnak megmondom nekik hogy bekaphassák. Kíváncsi voltam mások véleményére is azért köszi ;)

2013. szept. 19. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!