Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz Budapesten...

Mennyire nehéz Budapesten munkát találni?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, szeretnék felköltözni majd, egy érettségim van. Bármit elvállalnék amivel keresnék annyit hogy ellássam magam.

2015. dec. 26. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Munkát találni nem nehéz, az a nehéz, hogy olyan munkát találj végzettség nélkül, amiből fenn is tudod magad tartani.
2015. dec. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Munkát még találnál Pesten akár érettségivel is, de abból a 70-80K-ból fenntartani nem tudod magad egyedül.
2015. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És hol laknál? Albérlet árakat nézted már?

Nézzük a legrosszabb esetet: minimálbért keresel, ami nettóba most kb. 73 ezer lesz. Ebből igen nehéz lesz albérletet találni úgy, hogy még bérletet is tudj fizetni, ami havi 10 ezer ft. Aztán az albérletre általában le kell tenni 2-3 havi kauciót is, mai kb. 150 ezer ft, tehát, ha nincs ennyi szabadon lévő pénzed, nem igazán érdemes elindulni.

"Bármit elvállalnék " Kérdés még az, mi az a bármi...?

2015. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

BKK bérlet csak 9500, nem 10000. De nem kötelező venni. Én tuti megoldanám máshogy, ha csak minimálbért kapnék. (gyalog, roller, bicikli)

De Budapesten azért többnyire nem minimálbért kapsz.

2015. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak érettségivel egyedül ne gyere Budapestre, mert 1 hónapon belül éhenhalsz. Jó eséllyel csak kulimunkát tudsz megpályázni (érettségivel fölösleges bármi várni igazából), de olyan albérlet árak vannak, ho ya kis minimálbéredből egy szobát nem bírnál megfizetni, nemhogy még bérletet vegyél és érdemben kajára is jusson. inkább csinálj meg egy szakmát és szerezz gyakorlatot, a világ legnagyobb barpmsága azért feljönni a fővárosba, hogy aztán csövesként tengődj.
2015. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Érettségivel BP-en is csak minimálbért vagy aprópénzzel többet kapsz.


Meg BP nem pusztarettenet ám, ahol 4 utca a falu... Olcsó albi miatt mondjuk a XV. kerületbe kell költöznöd melód meg mondjuk csak Csepelen van, már csak ott vannak ipari területek akkor az egy laza 40 km naponta oda vissza. De a belváros sem sokkal jobb ha mondjuk vendéglátóznál. Ez azért nem egy rollerezhető távolság.

2015. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es, annyira tudtam, hogy lesz, aki beleköt a 10 ezer ft-ba... :-) Nem is a gyakorin lennénk, ha nem így lenne...

az 50-70 ezres LEGOLCSÓBB, külterületi albérlet mellett nem mindegy az az 500 ft?

Na, most legalább lesz mibe megint belekötni, hogy leírtam az 50-70 ezres albérletet :D (annyiért nem talál úgysem, stb)

2015. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ez azért nem egy rollerezhető távolság."


Biciklivel viszont nem távolság a XV - belváros, kb. ugyanannyi vagy gyorsabb, mint BKK-val, tapasztalatból mondom.

XV-Csepel távot pedig hagyjuk, mert annyiért Csepelen is talál szobát vagy lakást amennyiért XV-ben vagy inkább még olcsóbb is Csepel.

2015. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"nem mindegy az az 500 ft? "


Ugye nem havi 70 ezerből élsz? :)

Én sem, de ismerek olyat aki igen és ugyan ki tud jönni a pénzéből de ehhez iszonyú feszes költségvetés kell, nem működik az, hogy 500 Ft tökmindegy. De ha kötekedésnek vetted, akkor inkább vedd úgy, hogy nem írtam semmit és bocsi. Boldog karácsonyt :)

2015. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8


Na ja, az csak napi 30 km. Annak azért kr_va nagy respect aki ezt minden áldott nap, 40 fokban, fagyban, hóban, esőben lenyomja...

2015. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!