Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetnem kell a rezsit?...

Fizetnem kell a rezsit? (SÜRGŐS! )

Figyelt kérdés
Másik 3 emberrel bérlünk együtt egy lakást. Az elmúlt hónapban egyetlen napot sem tartózkodtam ott, de azt mondják így is fizetnem kell a rezsi negyedét. (víz,villany,fűtés) Tényleg ki kell fizessem azt, amit ők hárman elhasználtak?

2016. jan. 12. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Mi van leírva a szerződésben? Ha lakbér+rezsi= xFt, vagy lakbér rezsivel, x Ft akkor igen. Egyébként megbeszélés kérdése. De mivel többen vannak, leszavaznak.
2016. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Decemberben a rezsi jelentős része a fűtés- A cuccaidat is fűtik vele hogy ne fagyjanak szét, szóval...
2016. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül laknál egy lakásban, nem használnál semmit egy hónapig, szerinted nem volna rezsi?
2016. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Fűteni akkor is kell, ha nem vagy ott. Nem tudják levenni a fűtést azért, mert te nem vagy ott.


Az áram és a víz más kérdés, de ha már 3-an laktok egy helyen akkor ez általában így megy.

2016. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
#3 +1 akkor is ott lenne a közös költség is. Ennyi erővel mindig ki kellene számolnotok hogy ki hány órát töltött ott, és annak arányában összedobni a rezsit. Eléggé lehetetlen dolog.
2016. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2 pulóveren és egy pár cipőn kívül semmim nincs a lakásban, és a bérleti díjat+kk-t kifizettem. Csak arra voltam kíváncsi, ki kell-e fizetnem az a vizet és áramot, amit ők 3-an elhasználtak.

De köszi a válaszokat.

2016. jan. 12. 20:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem "költöztél ki"? :)
2016. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Pénteken költözöm ki :) November végén szóltam, hogy ki szeretnék költözni, de nem engedték, hogy eljöjjek, mert jöttek a felmondási idővel. Igazából csak ők akartak albérlőt keresni még meghirdetni sem engedték. Most olvastam, hogy törvényesen egyetemesen felelünk érte és egyenlően oszlik, de érted a "problémámat" remélem.
2016. jan. 12. 20:22
 9/16 anonim ***** válasza:

az áramnak is jelentős része a rendszerhasználati díj, a víznek is

a vizet meg a netet mondjuk én nem kértem el a lakótárstól, amikor nem volt itt nyáron, de főleg azért is, mert én rengeteg vizet elhasználtam nyáron

2016. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha lenne gerincük, nem kérnék el, amúgy meg csak aláírtál valami szerződést, mikor beköltözél, olvasd el az ide vonatkozó részt.
2016. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!