Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A taxisok csak lejáratják...

A taxisok csak lejáratják magukat ezekkel a tüntetésekkel nem?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdték ezt a bohóckodást, megugrott az uber-re való érdeklődés, plusz mikor megjelennek a médiába, csak az jön le, hogy mekkora egy alpári suttyó banda. csak a polgárok ellenszenvét váltják ki, és az uber-nek csinálnak ingyen reklámot szerintem. Légyszi aki nem tudja miről van szó, az vagy nézzen utána, de ne traktáljon azzal hogy "ő semmit nem hallott az egészről."
2016. jan. 19. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Igen!

A taxisok mindig is az extra profitra hajtottak, rémes, hogy mennyibe kerűl náluk egy városon belüli fuvar...

Jött egy utaztató cég, ahol telekocsi rendszerben utazhatsz olcsón, visszajelzést készíthetsz a sofőrről, hasonlóan, mint az o betűs cégnél.

Na ez a gondja a taxisoknak, a visszajelzés. :-)

2016. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

"taxisok mindig is az extra profitra hajtottak"


Ócska demagóg duma. Mindenki a profitra hajt. Te is. Vagy ingyen dolgozol a munkahelyeden?


"rémes, hogy mennyibe kerűl náluk egy városon belüli fuvar"


Ezt mondjuk megkérdezhetnéd Tarlóstól és barátaitól, miért van így. Hatósági árat szabtak meg a taxikra, minimum és maximum egyben, a piacgazdaság elveivel teljesen ellentétesen.


"Na ez a gondja a taxisoknak, a visszajelzés"


A taxisoknál a visszajelzés az, hogy nem szállsz be többet a taxijába. Nem hiszem, hogy ez a gondjuk.

2016. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2#!

Na megjött okoska, aki egyből nekem esett!

A kérdésre válaszolj, légy szives, ahelyett, hogy a válaszom elemzed!

Vagy nekem nem lehet véleményem, csak a hozzád hasonló tudálékosoknak?!

2016. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De, lehet. Attól még nem muszáj azt elfogadnom, főleg, ha megalapozatlan, sőt buta dolgokat állítasz benne. Egyébként ha már itt tartunk, a te válaszod sem válasz a kérdésre, az 1. sort kivéve.


Egyébként szerintem is valamilyen szinten lejáratták magukat, főleg, mikor az Uber sofőrökhöz odamentek arcoskodni, és csürheként viselkedtek. Amit konkrétan követeltek, miszerint távolítsák el a mobil appokat az áruházakból - ezt hülyeségnek tartom, az élet nem így működik. Arról viszont nem ők tehetnek, hogy az Ubert ezáltal több ember megismerte, ez a társadalmat jellemzi, mennyire burokban élnek sokan, és nem tudnak egy csomó dologról, míg minden létező médium a szájukba nem rágja.


A tüntetés egyébként alkotmányos alapjog. És sajnos valamit most a kormányzatnak ill. az önkormányzatnak kellene lépnie, valljuk be.

2016. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem a fogatlan szőke p*icsa taxis volt a kedvencem, aki mindig úgy érezte, mikor kamerát lát, hogy kötelező jelleggel meg kell neki nyilvánulnia a maga minősíthetetlenül kőbunkó stílusába.
2016. jan. 19. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:

A taxisok annyira hülyék, hogy arra nehéz szavakat találni.

1. Óriási ingyenreklámot csinálnak az Übernek.

2. A Deák tér lezárásával és a hepciáskodásukkal magukra haragítják az embereket.

Öngól. Így kell odab.aszni a saját üzletednek.

2016. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jajj kettes, ne gyere már az álszent dumáddal. Ott húznak le a Taxisok, ahol tudnak, annyit csalnak, amennyit nem szégyenlenk, nem 1 ilyenbe futottam bele, csak maguknak köszönhetik ezt a helyzetet.
2016. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem egyenlőek a viszonyok, addig nem lesz igazságos a taxisokat szidni.


Tisztában vagyok vele, hogy a taxisok között van marha sok inkorrekt. De ha elvesszük a verseny lehetőségét, akkor milyen jogalappal szidjuk őket?


100% biztos vagyok benne, hogy akkor is tüntettek volna valamiért, ha nem lenne fix ár meg nagy szigor. Akkor simán le lehetne őket hülyézni, de ebben a helyzetben szerintem nem.

2016. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A taxisok azzal járatják le magukat hogy minden 1-nél több utassal és okos telefonnal közlekedő autóra ráordítják hogy "ez is uberes":DDDD
2016. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne valami rendet tenni végre, mert az utcai csürhe miatt sokan nehezen közelednek. Érdekes, amikor más miatt volt rövid útzár akkor a taxis volt a legjobban felháborodva. De ha ők csinálják az rendben van?


Amúgy az uber az nem taxi, nem értem miért kell versenytársnak tekinteni? Alma-körte esete. Uberes nem állhat drosztra, nem használhatja a busz sávot, nem irhatja az autójára, hogy minősített Budapesti taxi stb. Tökre nem ugyanaz a szolgáltatás!

Az adózás pedig a taxisoknak is sokszor bajos, érdemes lenne átvizsgálni a deák téri csürhe taxis népség adózását hogy mégis miből telik az új autóra mondjuk a minimálbéres bevétel után. Nem lenne patyolat tiszta, garantálom.

2016. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!