Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van egy jól fizető munkám,...

Ha van egy jól fizető munkám, de nem tudok spórólni ezért a fizetésemet mindig elköltöm és nem tudom, hogy mire csak egyszer elfogy a nagy összeg. Akkor vajon miből csináljak pénzt, hogy pénzhez jussak?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor vajon miből csináljak pénzt, hogy pénzhez jussak?"

Hiába jutsz pénzhez, az is ki fog folyni a kezedből... inkább tanuld meg a pénzügyeidet kordában tartani, spórolni.

Fizetéskor tervezd meg, mire mennyit költesz, tedd borítékokba, csinálj egy vésztartalékot is és akkor könnyebben tudod ellenőrizni.

Vagy x összeget köss le minden hónapban, hogy ne tudj hozzányúlni.

2016. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem tudod mire folyik el, akkor vezess költségvetést, amit időnként nézz át és szedd ki az utólag fölöslegesnek vélt dolgokat. Később meg próbálj meg erre nem költeni. Ha nem tudod mi a fölösleges, akkor kérj segítséget. Társtól, havertól, szüleidtől...
2016. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te olyan embertípus vagy aki nem tud a pénzzel bánni. Ha jól fizető munkád van, akkor nem + lehetőség kell, amivel pénzt tudsz keresni, hanem a meglévőt pénzügyeidet kellene jobban kezelned.
2016. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok, de sikerült a problémától megszabadulnom :-)

Az volt a trükk, hogy többfajta hosszúlejáratú befektetést indítottam, amire éveken keresztül automatikusan utaltam a pénzt. Egyrészt ha a futamidő alatt leállítottam volna - bukok egy csomó pénzt, amit nem akartam. Másrészt igy TÈNYLEG félretettem, nem vertem el azonnal. Harmadszor pedig akkor tudtam hozamokkal együtt kivenni, amikor valóban nagyon kellett, mert elvesztettem a munkám. Szóval így minden jól alakult :-)

Hát ennyi.

2016. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyi pontosan az a jól fizető munka. Mert lehet, hogy nem is olyan jó és tök érthető ha elmegy mind.
2016. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!