Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Jófogás ráment a pénzlehúzásra?

A Jófogás ráment a pénzlehúzásra?

Figyelt kérdés

Töröltem egy hirdetésem, mert eladtam máshol, és egy hasonlót tettem volna fel megint. Erre írnak, hogy nem jeleníthető meg a hirdetésem, mert van egy hasonló, de ha vásárolok kiemeléseket, akkor újra aktiválják...

Ráadásul 1 hétre 2500Ft-ot akarnak elkérni, anno az OLX-en 1 hónapig lehetett 1000Ft-ért hirdetni.

Ezért túrták ki az OLX-et, hogy most már konkurencia nélkül garázdálkodhassanak?

Más is tapasztalta ezt?



2016. jan. 21. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt! Mióta az olx-el felosztották a nemzetközi piacot és Mo.-ot a jófogás kapta, ez így működik.


Régebben az olx-en egy csomó mindent el tudtam adni, ezek pedig mindenre kérik a pénzt, vevő pedig onnan nem jött soha.

2016. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Lényegében ugyanaz a cég(csoport) működteti, mint a Vaterát. Az ingyenesség álcája alatt a Vatera felé akarják terelni a felhasználókat.
2016. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a cégcsoport! Az OLX volt a Vateráé, de a Jófogás "kilőtte", bekebelezte, illetve, ahogy első írta, felosztották a piacot.


[link]


és a Vatera


[link]

2016. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, érdekes üzleti húzások vannak ma Magyarországon, lassan az lesz mint anno Olaszországban, jön a maffia, és halomra lövik a konkurenciát.
2016. jan. 21. 15:08
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Na, akkor leírom a történetet röviden:

Egyszer volt, hol nem volt :-), volt egyszer egy Vatera. Hogy ne érje szó a ház elejét, a listázási díj bevezetése után lett egy ingyenes hirdető oldal, az Apród. Telt-múlt az idő, az Apród nagyra nőtt és átkeresztelkedett OLX-re. Az OLX mellett egyszer csak megjelent a Jófogás, mint "nem kívánatos" mellékszereplő. Igen ám, de a Jófogás is nőttön nőtt, s mint az lenni szokott, elkezdetek versengeni egymással. Mindenféle nyereményjátékokat hirdettek, "én vagyok a legjobb" - zúgott a tévében és a neten. Igen ám, de mivel egyik se tudta a másikat lenyomni, eme hatalmas reklámkampányokba kezdett a pénzügyi helyzetük is beleremegni - így belátták: vagy csődbe mennek mindketten , vagy felosztják a piacot.


Hát így esett, hogy nekünk, magyaroknak az OLX múlt idő, maradt a Jófogás, de külföldön még van OLX.

Aki nem hiszi, járjon utána :-)


Amúgy, kb. 1 évvel ezelőtt még igen-igen sokan - itt a Gyakorin is - a Jófogást éltették, dicsérték és a Vaterát szidták, mint a bokrot. Szóval nem kell senkit lelőni, csak kezdenek a vevők ráébredni, hogy a gyönyörű leányzó (Jófogás) mégsem olyan jó fogás :-)

2016. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

pedig lennének még hirdető oldalak, csak valamiért nem tudnak kinőni. Pl a startapró még hasonlít is az olx-hez.

Ez a jófogás most nagyon kihúzta nálam a gyufát.

2016. jan. 21. 18:06
 7/10 Harangozó Csaba ***** válasza:
Egy törölt hirdetés még a rendszerükben van 15 napig, addig újra lehet aktiválni egy fizetett szolgáltatással ( kiemelés, stb. ) De ha vársz 15 napot, utána végleg törlik és újra feladhatod ugyanazt vagy hasonló hirdetést. Egy másik ötlet, hogy változtass annyit az új hirdetéseden, hogy ne hasonlítson túlságosan a töröltre. ( Az OLX ingyenes volt, ott is csak az extra dolgokért lehetett fizetni, aki akart. ) Esetleg megpróbálhatod a Vaterát, 9 Ft / 3 hét egy hirdetés ( és 6% a Vateráé az eladás után, de ezeket már eleve beépítheted a listázási áradba. ) Meg hirdethetsz még a Nextapro, Startapro, Hardverapro oldalakon is... ingyen...
2016. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

No igen, de 15 napot várni...

Emlékszem az OLX-en reggel feltettem egy hirdetést, és délben már el is adtam.

Módosítottam a hirdetést, de azt mondják rá, hogy az ugyanaz.

Már azon se csodálkoznék, ha felraknék egy 5 ajtós vitrines szekrényt, törölném, mert persze hogy nem veszik meg ott, majd felrakok 1 kutyaólat, és közlik, hogy a kettő ugyanaz, de ha aktiválni akarom, akkor fizessek kiemelést.

2016. jan. 22. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Mér' a kutyaól nem lehet 5 ajtós? :D (bocs, csak poén volt, nem bírtam kihagyni... -5-ös vagyok)
2016. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Éppen az előbb olvastam egy másik hasonló kérdést róluk. Erre az oldalra csak panasz van! Inkább Vaterázzál, azt javaslom!Ott még el is lehet adni a cuccokat! Előbb-utóbb úgyis beszarik ez az oldal, mert rohadtul nem ingyenes!
2016. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!