Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hazavándorlok Magyarországr...

Ha hazavándorlok Magyarországra és ugyanazt a munkát végezném mint eddig Nyugaton, akkor mekkora életszínvonal zuhanásra számíthatok?

Figyelt kérdés

Mesterségem címere : szimpla mekis dolgozó.


Nyugaton segélyből is ki tudom fizetni a lakásom, ha dolgozom a fizetésem 40 % át viszi el a lakhatás, marad hó végére 250-300 euró ha dolgozom + 13,14. havi fizetés.


Otthon milyen életszívnonal vár rám mekis dolgozóként?


Ki tudok valahol lakást bérelni úgy mint Nyugaton, vagy ez csak álom?


Azt látom hogy pl Budapesten 50-60 ezerbe kerül reszivel egy szoba bérlés is. Csak azt nem értem hogyan fogok megélni ha kb a bérem 70-80 között lesz (gondolom minimálbéres a mekis meló otthon is) ?


2016. febr. 10. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Mi van Timike/Balázs, farkassá változtál? :D


Én tudod, mit nem értek: Ha igaz az, hogy Te Ausztriában osztrák segélyen élsz, akkor mit gyűröd itt állandóan a Gyakorin az ipart? Úgy gondolod, azzal, hogy egyfolytában szidod az országot, azzal talán elérsz valamit? Fel kéne lázadnunk, vagy mi a célod?

2016. febr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hol szidtam az országot? Én pont nem szoktam szidni Magyarországot úgy mint a Nyugaton élők nagy része.


Én csak azt nem értem hogy nálunk miért nem lehet úgy megélni a munkából mint Nyugaton.


Egyébként én támogatnék egy jó kis munkás felkelést Magyarországon, mert alacsonyak a bérek és sok az elvonás a bruttóból.

2016. febr. 10. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Én csak azt nem értem hogy nálunk miért nem lehet úgy megélni a munkából mint Nyugaton. "


Mert magasak az adóterhek. Ennyi és nem több.


Most már érted? Megígéred, hogy többet nem értetlenkedsz? :D

2016. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az 50-es évek államosításaitól kezdve napjainkig a minél olcsóbb munkaerő létrehozása a cél. Ennek egyik módja volt az államosítás, amikor az emberek meg lettek fosztva a saját otthonukban lévő megélhetési forrásaiktól és mehettek "rabszolgának". (felesleges volt idézőjelbe tenni). Ma már elég hozzá az oktatás is, ahol nem tanítanak semmi olyat ami a szabad és önálló, akár otthoni megélhetéséhez kellene az embereknek. Hanem ami az adószámmal megbélyegzett adóalanyi életmódhoz kell.

A Google-ba írd be:

rabszolgaság magyarországon

modern rabszolgatartás magyarországon

2016. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Gyere nyugodtan, itt gázszerelő végzettséggel is 93 000 Ft-os órabér vár:

[link]

[link]

2016. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a 93000 hogy jön ki? 8 órás beosztásban az "csak" 190 millió Ft körül van évente. Az illetőnek viszont milliárdjai lettek pár év alatt.

Szóval ha órábért akarunk számolni akkor ennek többszöröse lehet. Valamit nagyon jól csinált, érdemes lehet tanulni tőle.

2016. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem 8 hanem napi 24 órában áramlik neki a 93 000 Ft/ó.
2016. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt írták:

Rosszabbul él Mészáros Lőrinc, pedig tavaly óránként 93 ezret keresett

[link]

2016. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!