Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják annyian hogy...

Miért mondják annyian hogy Magyarországon nem lehet megélni? ( pedig lehet és ez nem provokáció)

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy itthon nem lehet megélni tisztességesen. Az én tapasztalatom nem ez.

Egy Budapest környéki város leggazdagabb részén lakunk. Az apám felsővezető egy hatalmas multinál. Anya is hasonló szintű multinál dolgozik. A fizetésről csak azt mondom, hogy havi 1 millió felett van. Van egy óriási házunk és mindig drága új autókat veszünk, nyaralunk külföldön, drága éttermekbe járunk stb. Itt a környékünkön majdnem mindenki hozza ezt a szintet.

Ezt csak azért írtam le, hogy megmutassam vannak sokan akik jól élnek (tisztességesen) tehát nem csak nyomor van ebben az országban mint ahogy sokan mondják.



2016. jan. 31. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Mert az átlagról beszélnek.


Valóban vannak, akik jól megélnek itthon. De azt te is beláthatod, hogy nem lehet mindenki felsővezető.

Ha megnézed az átlagfizetést, vagy még inkább a mediánt, akkor már egész más a helyzet. Azt hiszem, az átlag 150 ezer nettó, a medián még ennyi sincs.


Mindenhol, még a legnyomorultabb afrikai országban is vannak, akik jól élnek. A kérdés inkább az, hogy a népesség mekkora aránya él jól.

2016. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
71%
Bocsi, de el vagy tévedve. Szerencsés a családod, és gratulálok nektek :) Mi sem élünk rosszul, de az átlag sajnos tényleg rosszul él. Azért ilyen beosztás nem egy átlagos munka, amit mindenki meg tud szerezni. És meg lehet élni itthon, átlag feletti munkával, ez teljesen igaz. De viszont egy bolti eladó külföldön többszörösét keresi a magyar bolti eladók fizetésének. És a legtöbb átlagos munka ugyan ebben a helyzetben van. Olyan embert szerintem senki nem látott, hogy alkalmazott, és nem valami vezető szerepet tölt be, de mégis mindent megvehet kedve szerint. Élvezd ki, hogy ilyen jó helyzeted van ;) És ha már ennyire tehetősek vagytok, akkor szerintem te is végezz valami előkelőbb, magasabb iskolát, és akkor neked se lesz gondod az életben. Az iskolát biztos finanszíroznák a szüleid. Hajrá! :D
2016. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%

Nemrég az RTL klub Fókusz Pluszban volt film a magyarországi rabszolgákról. Becslések szerint 36 000 rabszolga él az országban. Az egyiknek 20 000 Ft volt a havi bére és egy pohár bor. Egy másiknak meg egy lóistálló volt a szállása, fűtése meg a lovak hője. És igen, mindez igaz, én is láttam egyik cégnél ilyen rabszolgákat.

Megélni és életben maradni persze hogy lehet. Például Bartos Cs. István is képes túlélni. De egy valódi demokratikus és korrupciótól mentes országot kialakítani, ahol minden polgár Svájcban vagy a Skandináv országokban érzi magát itthon is, na az már más kérdés.

2016. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Apád a minimálbéres alkalmazottjainak dicsekedjen!
2016. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

Sokan mondják, hogy itthon meg lehet élni tisztességesen. Az én tapasztalatom nem ez.

Egy vidéki város panel lakótelepén lakunk. Az apám közmunkás. Anya kicsit többet keres mint 100 nettó, de csak minimálbérre van bejelentve. A fizetésről csak azt mondom, hogy havi 100 ezer felett van kicsivel. Nincs egy óriási házunk autónk sose volt, nymég a Balatonra se jutottunk el soha, nem járunk éttermekbe stb. Itt a környékünkön majdnem mindenki hozza ezt a szintet.

Ezt csak azért írtam le, hogy megmutassam vannak sokan akik szarul élnek (tisztességesen) tehát nem csak gazdagság van ebben az országban mint ahogy sokan mondják.

2016. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

És az apád minimálbéres alkalmazottai a szomszédaitok? Vagy ők a város lepukkant részén élnek... pontosabban élni próbálnak, mert 68e nettóból nem lehet élni.



amúgy meg ne apából indulj ki, hanem magadból. Van egy érzésem, hogy 1 mp-t nem dolgoztál még életedben!

2016. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi irigy prolit. :D
2016. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

"Miért mondják annyian hogy Magyarországon nem lehet megélni?"

Például mert itt tisztességes emberként tisztességes úton nem lehet egy nyugat-európai átlagember szintjén élni. Például mert szándékosan alacsonyan vannak tartva a bérek. Vagy mert nagy a korrupció. Ha jól dolgozik valaki és mellé van sok diplomája és mégtöbb nyelvvizsgája, akkor sem ő éri el az egykori köztársasági elnöki pozíciót és bérszínvonalat, hanem az aki plagizálta az egyetlen diplomamunkáját is. Ahogy a nyugdíja sem a tisztességesnek lesz havi egymillió hanem neki. Ha meg vállalkozik valaki, akkor nem a tisztességes vállalkozó jut a csúcsra, hanem például az aki túlszámlázott állami megbízásokat nyer el összeköttetések révén. Meg a volt olajszőkítő. Meg a le nem bukott számlagyáros és áfacsaló. Vagy a földeket nem azok kapták vissza akiktől az állam egykor ellopta és nem is azok jogutódai. Hanem spekulánsokból lettek az új földesurak, akik egyrészt a hektáronkénti állami támogatásokra pályáznak és eszük ágában sincs termelésre vagy munkahelyteremtésre koncentrálni. Ahogy a többi tőkét, tehát a gyárakat sem azok kapták vissza akiket megilletne.

2016. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
31%
Ja azt kifelejtettem hogy ha valaki itt tisztességes emberként mégis nyugati polgárok szintjén él, az itt többet dolgozik mint a nyugati polgártársa.
2016. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%

Utazz el Budapesttől legalább 50km távolságot, de ne a Balaton felé. És ne csak városokat nézz meg. Javaslom Borsod, Szabolcs és Nógrád megyét. Esetleg beszélj emberekkel, hogy mit dolgoznak, mennyiből élnek.

Utána gondold meg, hogy feltennéd-e újra a kérdést.

2016. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!