Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetési döntésnél egy...

Befektetési döntésnél egy grafikonból hogyan tudnak a befektetők következtetéseket levonni a jövőre nézve?

Figyelt kérdés
Én csak kék vonalkákat látok, amelyek teljesen független módon vagy felfelé, vagy éppen lefelé haladnak. Néha megjelenik bennük egy adott minta, az oké, de ezek alapján hogy hoznak döntéseket?

2016. febr. 14. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Technikai elemzők, kvant elemzők szoktak ilyesmit csinálni. Abból indulnak ki, hogy ha a múltban valami 20-ból 20-szor megtörtént, akkor nagy valószínűséggel 21-edszer is meg fog történni.


Pl. ha emelkednek a hozamok amerikában, akkor Magyarországon is emelkedni szoktak.

2016. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Világos.


És házi, barkácsolás szintjén meg lehet ezt valahonnan tanulni? :D


[link]


Itt van ez a befektetési kockázati teszt és bedob 4 grafikont. Az a bajom, hogy tulajdonképpen teljesen habira csináltam meg (megérzésből), mert nem ismerem a hátterét az egésznek. A real befektetők egyéb dolgokat is néznek, egy grafikon szerintem nem elegendő egy döntés meghozásához (lásd országportfóliók, kockázati tényezők).


Igazából kiadja az adott grafikont, azon én is látom, hogy bizonyos periódusok ismétlődnek, de egy szimpla kék vonal alapján nem tudom kitalálni előre, hogy a következő időszakban mennyivel és merre indul a dolog.

2016. febr. 15. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:
A szakirodalom, a befektetők blogjai hozzáférhetőek, szóval sok mindent megtanulhat egy garázsbróker is. Nézd meg az új filmet, A nagy dobást, ott láthatod, mennyi elemzés lehet egy befeketetési döntés mögött, hogy döntik el különféle szakemberek, hogy shortolni kezdjék a jelzálogkötvény-piacot.
2016. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, hétvégén sort kerítek rá :)

Ment a zöld :)

2016. febr. 15. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Légy erős: sehogy. :) Még a nagyon okos és tapasztalt brókerek sem látnak a jövőbe, de sok minden tanulható.
2016. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, tudnál ajánlani könyv/film/akármilyen forrásokat, amelyek hasznosak lehetnek?


Illetve lenne néhány nagyon primitív kérdésem. Nem vagyok otthon a pénzügyekben (még), de nagyon szorgalmas vagyok és tanulni akarok, mert szeretném, hogy a munkabérem mellett egyéb jövedelmem is legyen. (Ezt azért leírom, mielőtt valaki megostoroz szavaival, hogy "de hát mit akarsz te kezdeni a befektetéssel, amikor nem tudsz semmit?") Igaz, de akarok tudni.


1. Ha van 1M forintom és befektetem (legyen a hozam 5%) az tulajdonképpen csak évi 50K forintot hoz. Vagy ez a fix hozam inkább állampapíroknál jellemző?

Csak mert így belegondolva 50K/év 1M-ból nem túl sok.

Részvény adás-vétel gondolom bőven megdobja, pláne ha épp elkap az ember egy több 10%-os növekedést.


De állampapírnál évi 50K forintért nem nagyon éri meg befektetni.


A többi kérdés majd még jön, ahogy eszembe jut :)

2016. febr. 15. 21:42
 7/7 A kérdező kommentje:

Volt egy kis időm, és megnéztem, hogy egy bizonyos üzlettel mennyit kerestem volna. Nyilván így utólag már könnyű okosnak lenni, ettől még a jövőbeni elemzési képességeim nem növekedtek :)


[link]


Az itt található grafikon alapján, ha 2015 augusztus végén vettem volna 240 db részvényt (4200 Ft/db áron), és 2016 február elején váltam volna meg tőle (5800 Ft/db áron), akkor nyertem volna rajta 384 000 Ft-ot, ami úgy érzem nem egy rossz pénz úgy, hogy a saját megélhetésemet nem nekem kell fedeznem.


Ma megnéztem moziban az "A nagy dobás" c. filmet. Igazad volt, valóban lehet belőle tanulni. Szakzsargont és életstílust mindenképpen.


Lehet nekem is inkább blogot kellene írnom a pénzügyi karrierem elindításáról :D

Nem ide ontani az élményeket :)

2016. febr. 16. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!