Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolják a magyarok,...

Miért gondolják a magyarok, hogy külföldön mindenki gazdag?

Figyelt kérdés

Vegyük csak pl Angliát, ahol forintba átszámolva kb 350-400 ezer ft körül van a minimálbér. Sok szakképzettség nélküli csak ennyit kap.

Egy kis lakás bérlése rezsivel együtt kb havi 400 ezer ft. Az étel is drágább, igaz nem nagyságrendekkel mint nálunk, de drágább. (pl sertés darálthús kilója kb 1700 ft, 1 liter tej 400 ft stb) A közlekedés nagyon drága, egy fodrász kb 40 ezer forint nőnek, egy manikűr 15-20 ezer, egy orvosi vizsgálat is sokkal több mint nálunk. Egy étterembe beülni 2 főnek egy olcsó helyen 20-30 ezer. Az eladó ingatlanok meg 60-100 millió között kezdődnek, ez az alja, és ez még csak egy kis lakás, nem egy családnak való. Szóval esélyük nincs a legtöbbnek lakást venni.

Akkor miért lenne olyan elképesztő, hogy ott 400 ezer a minimálbér? Mert ottani viszonylatban azzal sem lehet szerintem sokat kezdeni akkor, ott is csak az él jól, aki jól keres, mondjuk forintban minimum 1 milliónyit, vagy többet.


2016. febr. 18. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
A magyar ember számára a külföldről alkotott kép nem csak az ottani keresetből tevődik össze. Akár tűnhet úgy is hogy nyugaton keményebb az élet. Viszont van más is ami miatt gazdagságban érezheti magát az ember. Például az hogy nem jelentős a korrupció. Ez is nagyon lényeges a jólét szempontjából. Vagy az hogy odakinn nem csinálnak olyat hogy elhanyagolják az egészségügyet. Vagy például Bécsben töredékébe kerül 1 km metró építése mint Budapesten. Tehát nem csak a kereset számít hanem például a becsületesség vagy az ésszerűség is. Az sem mindegy hogy valaki egy egykori olajszőkítésből vagy privatizációból meggazdagodottnak dolgozik vagy nyugaton olyannak aki generációkon át becsületesen építette fel egzisztenciáját. Vagy az sem mindegy hogy egy munkahelyen olyan játsza a főnököt vagy tulajdonost akinek a 8 általánosból megvan mind a 6 (azaz 4 első és 2 második), vagy nyugaton olyan akinek még doktorija és találmánya is van.
2016. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

előző:


Nem tudom jártál e már Nyugaton, de én itt élek 20 éve Londonban, egy óriáscégnél dolgozok építészmérnökként, és képzeld el, semmirekellő végzettség nélküli majmok a főnökök, akik évente cserélik az autóikat a legújabb modellre (50 milliós kategória), hetente "utaltatják" magukat 5 csillagos hotelbe "tárgyalásra", stb. egy napig mesélhetnék, hogyan lopják szét a vállalatot, de kb egy villanykörte becsavarásához vagy egy word dokumentum megírásához is google-t kell nekik használni...És nem csak az én cégem ilyen.


Pont ez az, hogy itt Angliában nem ragaszkodnak a végzettséghez szinte sehol, egy érettségizett vagy szakmunkás ember is lehet HR vezető vagy akármi, itt nem kell papír semmihez, max az orvosoknak, mérnököknek esetleg, de itt bárki lehet akárki, 0 végzettséggel, és ennek sokszor hátránya van, mert mint írtam, olyan angol emberek vesznek körül, hogy 20 éve vannak a cégnél, velem kezdtek egyszerre, de a mai napig a legegyszerűbb munkát nem tudja hiba és segítség nélkül elvégezni. Elképesztő, ami itt megy :D


Meg mesélhetnék még sok más dologról is, de nem megyek bele, a lényeg az, hogy sok magyar aki ide is kijön túl van telve magával. Kijönnek, de nem akarnak takarítani, felszolgálni, egyből cégigazgatók akarnak lenni Audival meg ilyenek, kicsit szerintem el vannak szállva maguktól, és azt gondolják, hogy ide kijönnek, és majd luxusban fognak élni. Aztán sokan koppanak nagyokat, hogy nem így megy.

Tele az ország fekete, indiai, stb bevándorlókkal, akik elvállalnak bármi munkát, és aki meg szájtátva vár arra, hogy ő majd egyből csili-vili milliomos lesz, az nagyot téved.

Nem egy havernál látom, hogy gondot jelent neki kint a megélhetés, de ha hazamennek Magyarországra rázzák a rongyot, hagy higyje mindenki, hogy nekik a bőrük alatt is pénz van, aztán meg visszajönnek angol honba, és 1 évig sehova nem mennek, meg spórolnak még a kenyéren is ;)

2016. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
67%
Szerintem külföldre annak érdemes dolgozni mennie, aki a diplomájával tud havonta legalább 4000 eurot keresni. Vagy jó nyelvtudása, és szakmája van, amivel szintén ennyit megkeres. Külömben aki minimálbért, 1200 eurót kap, az itt is csak vegetál, hiába átszámolva 360 ezer ft. Ez itt semmire nem elég. A gyereknek a bölcsőde 320 euro, az óvoda 140 eur/hó. Autó biztosítás egy évre 1000 eurónál indul, albérlet drága. A tb nem jár alanyi jogon, ha elveszíted a munkád fizethetsz, még a gyerekednek sem alanyi jogon jár. Tv, rádió adó havonta is 60 eur körüli.
2016. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem igaz hogy mindenki gazdag, de mikor pl az USA-ba egy szakmunkás alkalmazottként el tud érni olyan életszínvonalat, amit az itthoni szakmunkás el se képzel, mert tudja hogy ez csak álom lenne, akkor miről beszélünk...
2016. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert a kinti magyarok hazajönnek, és dicsekednek, ezt meg mindenki el is hiszi.

Persze biztos, hogy országa válogatja, Anglia nem épp a legjobb példa.

Én is éltem ott au-pairként. Sok magyart ismertem, hát meg is volt a véleményem. A legtöbben egy ócska albérletet béreltek harmadmagukkal, és még engem fikáztak, hogy ilyen kevés pénzért dolgozom. Persze a nyelvet évekig sem tanulták meg, mert magyarokkal laktak, és éjjel-nappal güriztek, magyar munkatársakkal.

Én 2 év alatt perfektül megtanultam angolul, és tettem félre egy autóra valót az au-pair fizetésemből.

Elég jó állást kaptam itthon, a nyelvtudással meg diplomával, én nem vágyom külföldre. Pláne nem Angliába, ott azért elég drága az élet.

Amúgy meg egyedülállóként biztos nagyon jó, de ha már gyerek is van, az ám az igazi mulatság. Az óvoda, bölcsőde, napközi a legtöbb helyen nem ingyenes, ha van 2 gyerek, hát egy takarítói fizetésből azért megnézem, hogy hogyan fizetik ki. Ráadásul ha gyerek van, akkor nem is mindegy, hogy milyen albérletet laksz, szigorúan ellenőrzik. Magyar fejvadászok nem is vállalnak nagyon olyan embert külföldre közvetíteni, akinek gyereke van.

2016. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

17:53


Köszönöm a sok primitív trollnak akik leszavazták a válaszomat. De hiába, ettől még ez tény, hogy az USA az az ország ahol az átlag ember a legtöbbre tudja vinni az életét.

2016. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Sjnos magyar emberhez kepest mar mindenki csak gazdagabb meg a romanok is
2016. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aki semmihez sem èrt, minimàlbèrèrt kijön, az meg is èrdemli. Akkor kell kijönni ha, nyelv ès szaktudàs megvan. Ezek nèlkül ugyanùgy nem èlsz meg sehol.
2016. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A magyarázat szerintem egyszerű. Ilyenkor mindig csak a bevétel oldalt nézik, és csak azt. Átváltják forintra a fizetést, majd hozzáillesztik a magyar árszínvonalhoz - lévén semmi mást nem ismernek -, majd elégedetten hümmögnek. A fizetés önmagában semmit nem jelent. 400 ezerből pont olyan reménytelen összespórolni egy 60-100 milliós kis lakásra, mint itthon 72-ből egy 15 milliósra. A kiadásokat is nézni kell, ettől függ ugyanis, hogy csak az anyagiakat tekintve jobb életszínvonalon élhetünk-e külföldön. Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy ha nem mosogatni mész ki, normális állással szerintem jobb életszínvonalat érhetsz el mint Magyarországon. Az olyan pénzben nehezen kifejezhető dolgokról, mint az emberek hozzáállása, a kinti légkör, már ne is beszéljünk.
2016. febr. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért gondolják az operátorok, hogy egy javítóműszerész vagy egy mérnök egész nap a lábát lógatja?
2016. febr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!