Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Járna-e nekem erre a helyzetre...

Járna-e nekem erre a helyzetre támogatás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Üdv. Én egy 20 éves fiú vagyok, aki saját magát tartja el. Szüleim nincsenek, anyám lemondott rólam, apám meghalt. Jelenleg családi pótlékot és árvaságit kapok segélyul, mert nappalin tanulok. A kérdésem az lenne, hogy járna e még valamilyen támogatás ezeken kívül, mert ez így elég szegényes. :( hozzáértők válaszát várom! Köszönöm

2016. febr. 27. 15:05
 1/3 anonim válasza:

Ha államin tanulsz (felsőoktatásban) akkor járhat még:

-rendszeres szociális ösztöndíj: ez a szociális helyzetre való tekintettel adható, általában egy szociális helyzetfelmérő lap kitöltésével/beadásával jár együtt az igénylés maga, ami alapján elbírálják, hogy jogosult vagy-e

-tanulmányi ösztöndíj: tanulmányi eredmény határozza meg, hogy kapod-e


Valamint van még diákhitel aminek nem feltétele, hogy államin legyél.

2016. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Középiskolai tanuló vagyok!! :/
2016. febr. 29. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:

A lakhelyed szerint illetékes önkormányzatnál érdeklődj, hogy milyen támogatási formák vannak ott, ahol élsz.

Önkormányzatja válogatja.

2016. márc. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!