Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha foglaló ügyvéd miatt nem...

Ha foglaló ügyvéd miatt nem jön létre, mi lesz?

Figyelt kérdés

Ha az ügyvéd elfoglaltsága miatt nem tudott adni időpontot és a foglalóba írt dátum lejárt, mi lesz? Telekvételnél.


Hogyan érvényesül a foglaló? v. vmi más szabály?



2016. márc. 1. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmi, bukta a vevő a foglalót.


Ugyanis a határidő nem azt jelenti, hogy aznap kell elintézni minden ügyet, hanem azt, hogy LEGKÉSŐBB addig.


Aki az utolsó pillanatra hagy egy adás-vételt az vállalja a vele járó kockázatot.

2016. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de ez a vevő hibája? az ügyvéd mondta h. nem ér rá!
2016. márc. 1. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, a vevőé. Szervezhette volna másik ügyvédhez, szervezhette volna napokkal / hetekkel korábban az adás-vételt és még millió + 1 dolgot tehetett volna, hogy ne hiúsuljon meg a dolog.


A vevő hagyta az utolsó napig húzódni az ügyet, akkor meg beütött a krach. Ezt nem lehet ráverni az ügyvédre.

2016. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ingatlan közvetítőn keresztül megy a dolog és ők ajánlottak ügyvédet.
2016. márc. 2. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez mind teljesen lényegtelen.

Ha én ajánlom neked, hogy fejeld meg az ajtófélfát akkor az én hibám, ha betörik a fejed? Ugye nem...


Ha csak az ingatlanos a SZERZŐDÉSBEN nem vállalata az adás-vétel teljes lebonyolítását - beleértve a szerződéskötést - is akkor ez az eladó hibája. De ezt csak te tudhatod, hogy van-e ilyen szerződésed.

2016. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A foglalót nem muszáj ügyvéd jelenlétében átadni.
2016. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

utolsó:


A kérdező arra kíváncsi, hogyha lejárt az határidő, amit a foglaló átadásánál kikötöttek akkor mi van? (bukja a foglalót)

2016. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, én meg arra válaszoltam, hogy - mivel nem kötelező ügyvéd előtt átadni - ez nem megfelelő kifogás, tehát nem mentesíti a mulasztó felet a felelősség - és annak jogkövetkezményei - alól.
2016. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jaa, várj. Én félreértettem a kérdést. Azt hittem, hogy a foglalót nem tudták időben átadni.


De ezek szerint a szerződés nem jött létre időben!?

Mert akkor bukja, persze.

2016. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De ezek szerint a szerződés nem jött létre időben!?


Pontosan...

2016. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!