Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nekem gyanúsnak, erőszakosnak...

Nekem gyanúsnak, erőszakosnak tűnik az ingatlanos, sürget minket illetve szerintem a foglaló amit kér is túlzott mértékű szerintetek?

Figyelt kérdés

Nemrég néztünk meg egy házat. Szerintem jó lenne ha látná egy szakember mielőtt döntünk (építész, statikus) mert az a gyanúm hogy alulról vizesednek a falak (a szobákban majdnem a mennyezetig leverték a vakolatot). Az ingatlanos állítja hogy nem, az csak azért van mert fel akarták újítani. A szomszéd említette hogy valami nincs rendben a közművekkel, az önkormányzat köttette be és a tulaj meg nem fizette ki, vagy valami ilyesmi, mert régen az önkormányzat tulajdona volt a ház. Mikor rákérdeztünk az ingatlanosnál, nem adott egyértelmű választ. Nem akar tulajdoni lapot mutatni, és közölte hogy mostanában nem jön ki mégegyszer megmutogatni a házat, amikor említettük hogy visszamennénk szakemberrel megnézni.

Pozitív lett a hitel előbírálatunk, de úgy tudom még találhatnak okot rá hogy ne kapjunk hitelt ezért nem akartunk szerződést kötni amíg ez nem egyértelmű. Az adásvétel ingatlanoson keresztül zajlana nyilván, aki már értesített ügyvédet és azt akarja hogy menjünk be 2 nap múlva, igazából ezt tényként közölte telefonban. A házra nincs más érdeklődő és úgy tudjuk nem is nagyon volt. Szerintem az ajánlat amit tettünk bőven jó, nem is ér ennyit a ház. A tulaj meg ragaszkodik hozzá hogy még +100 ezer. Rámondtuk hogy legyen. Erre itt erőlködnek a foglalóval, ami szerintem túlzás, 10%-ot szoktak kérni úgytudom. Ők kicsivel 20% feletti foglalót kérnek, ami nem kis összeg. Nem tudom nekem fura ez az egész. Nem értem miért nem akarják megvárni a hitelbírálatunkat, illetve a szakembert és miért nem láttunk még tulajdoni lapot. Csak nekem bűzlik ez? Szerintetek belemenjünk?



2015. márc. 23. 14:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami is gyanus akkor el kell allni a veteltol!


Kinalati piac van, rengeteg elado ingatlan. Ne menjetek bele olyanba ami nincs 100%-ra letisztazva.

2015. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a sürgetésnek bedőlni, neked jogod van ától-cetig végignézni mindent, ha ez tovább tart hát akkor ez van. Inkább előre tudjak mindent mint később bosszankodjak. Ha tovább erőszakoskodik az ingatlanos akkor köszönd meg az eddigi munkáját, és viszont látásra, majd találtok másik házat, lehet az sokkal jobb lesz. Annyi lehetőség van, hogy nem kötelező az elsőbe fejest ugrani.
2015. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem a kérdést.

drágállod a házat, leírod, hogy susmus van körülötte, meg nem is olyan jó, az ingatlanosban sem bízol.

azért én nem kockáztatnék jó pár millió forintot, főleg nem hitelt...

szerintem akárhol is nézelődsz, mindenütt van eladó ház bőven, menjetek, nézzetek szét, vesztek egy újságot, vagy neten szétnéztek...

az ingatlanos meg eleve paraszt, ha én egy héten minden nap meg akarom nézni a házat, akkor vigyen ki minden nap, elvégre ezért kapja a fizetését meg a jutalékot, ne pattogjon. elhiszem, hogy stresszes a munkája, de így végképp nem fog vevőket találni...

2015. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én máris húztam volna délnek v-alakban.... Ilyenbe nem szabad belemenni! Tulajdoni lap az alap, illetve az is, hogy statikus megnézheti a házat. Plusz ennél még ott van a közművek miatti probléma, ami megint csak nem mindegy.... Ha nem akarsz butaságot csinálni, nehogy belemenj valamibe!
2015. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi! Tényleg ez tűnik jó megoldásnak.

Csak az a baj hogy negyedik éve keresgélünk, és ezalatt összesen 2 ház "felelt meg" mindegyikünknek, az előzőt megvették előlünk, és ez végre úgy tűnt hogy összejönne. :(

2015. márc. 23. 14:55
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát az elég furcsa, hogy 4 éve keresgéltek házat. Megtudhatjuk, hogy mik az igények, miért nem találtatok 4 év alatt sem olyat, ami jó lenne? Mi tavaly nyár végén döntöttük el, hogy akkor költöznénk és november közepén már szerződést kötöttünk... Nekem a 4 év irtó soknak tűnik.
2015. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Munkahely közelsége, jó közlekedés, boltok, jó óvoda, iskola. Nagy telek (2000nm min.), szomszédok minimálisan lássanak be, de az se baj ha nincs közvetlen szomszéd a közelben, befűthetőség, illetve olyanná lehessen átalakítani amilyet mi szeretnénk, vagy olyan legyen alapból (elrendezés szempontjából). Mindezt egy adott összegből ki lehessen fizetni, vagy az alatt, mert mi nem engedhetünk meg magunknak egy 10 milliós hitelt...
2015. márc. 23. 16:10
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
különböző ingatlanos oldalakon be lehet állítani minden kritériumot, be lehet menni más ingatlanirodához, én ezt a házat nem venném meg mivel valami biztos van a házzal és nem akarják, hogy megnézzétek, plusz költeni is kell rá gondolom és már így is többet fizettek
2015. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

- Ha nincs más érdeklődő a házra, akkor jó eséllyel túlárazott a ház.

- ha nincs más érdeklődő, teljesen felesleges "lefoglalni". Nem kell a foglaló, se 20%, se 10%...

- a tulaj és a közvetítő akkor megy és oda, amikor és ahova te kéred. Feltéve, hogy kell nekik a pénzed.

- közműves dolgot tisztázni (az önkormányzatnál akár)

- Az árból azonnal visszavenni azt a 100ezret, meg még lecsökkenteni az ajánlatot 300-zal! Térjenek már észhez! Megmondani, hogy megegyezésig minden héten mondjuk 50ezerrel csökkented az ajánlatodat... HA! Addig nem találsz másik ingatlant, mert folyamatosan keresel... Gondolkozzanak, milyen gyorsan akarnak együttműködni veled...


Összességében pedig NE menjetek bele!

2015. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy megajánlottátok érte a +100-ret, egy dolog. Ha már "szavatokat adtátok", nem "elegáns" visszakozni... Persze ez üzlet, de aláássa a szavahihetőséget és a szándék komolyságát - hacsak nem derül ki olyan új információ, ami csökkenti az ingatlan értékét (szerkezeti probléma, hátralék, kisebb területű ingatlan stb, de akkor meg nem 100 ezerrel kínálnátok kevesebbet, gondolom...

De!

- ragaszkodjatok hozzá, hogy kivisztek szakembert (nem is kell hozzá feltétlenül az ingatlanos, gondolom, úgyis írtatok alá megtekintési nyilatkozatot, amiben vállaltátok, hogy csak az adott irodán keresztül tesztek ajánlatot - bár végülis a munkakörébe tartozó alap, hogy megmutatja, és ha van egy kis esze, meg is teszi)

- 20% feletti foglalót a bíróság nem ismer el - jól tudod, 10%-ot szoktak kérni. Ennél nagyobb összeg (de max. 20%) pl. akkor érthető, ha a tulajdonos nagyobb értékű ingatlant akar lefoglalózni vagy ha a kapott összeggel tudja az ingatlant tehermentesíteni (így kaphatsz rá hitelt)

- a tulajdoni lapot minden rendes ingatlanos letölti - ha nem adja, akkor te is letöltheted a Földhivatal honlapjától, ha van ügyfélkapus regisztrációd (vagy megkérsz egy ismerőst, akinek van - 1000 forintba kerül: ez (is) az ingatlanos dolga lenne, de még mindig jobb rákölteni azt a plusz 1000 forintot, mint az ügyvédnél rájönni, hogy valami nem stimmel)

Nem, nem hagynám magam belehajszolni.

Ha a hibái ellenére megfelelő a ház, kiharcolnék egy rendes ügyintézést magamnak.

2015. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!