Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg kapom valaha a gyerektartá...

Meg kapom valaha a gyerektartást vagy rokontartás összegét?

Figyelt kérdés
Apám körülbelül 1 évnyi gyerektartással tartozik idáig.Ott hagyta a munkahelyét tehát munkanélküli papíron(feketén dolgozik hogy ne tudják vonni a gyerektartást).Végre hajtó cég dolgozik ellene de ellenne de elvileg nincs semmi a nevén így nem is tudtak behajtani semmit nem is kaptam azóta se pénzt.22 éves vagyok érettségiztem nappali tagozaton tanulok szakmát.Az állat ugye nem előlegezi meg mivel elmúltam 20 éves.Tehát valaha megkapom visszamenőleg a pénzt vagy valamennyit esetleg teljesen esélytelen és nincs rá semmilyen eljárás ?

2015. szept. 17. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
bíróságon beadott kérelemtől számítva 6 hónapra adják meg visszamenőleg csak. Ha apád nem tudja megadni, akkor az állam megelőlegezi (elbírálás után) és az apád az állam felé lesz adós.
2015. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ditta323 ***** válasza:
89%

Off: 22 éves vagy és 21 éves korodtól nem fizet rokontartást?

Mert ha rokontartásról van szó akkor az már nem kötelező, apád érdemtelenségre hivatkozhat..

A gyerektartás kötelező és az is csak 18 éves korig, és ott van fél évre visszamenőleges behajtás.

2015. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Egyrészt amint lesz munkája, rögtön vonják. Ha a nyugdijig nem lesz, a nyugdijbol vonják. Ne aggódj, a gyerektartas nem évül el. Bár gondolom a pénz most kéne és nem 20 év múlva.
2015. szept. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már rokon tartás, nem gyerektartás. Ha Apukád nem kérte a megszüntetését, (mert neki kel kérni), akkor max félévre visszamenőleg tudják érvényesíteni, de a Te korodban már nem érdemes a másik szülőnek sem belevágni ezen vitázni jogilag. Ha apukád kéri a megszünettését nagy valószínűséggel megkapja, mert 22 éves Vagy.
2015. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! utolsó válasz adónak : kérte a megszüntetést de vittünk be iskolalátogatásit és nem lett megszüntetve ez mondjuk már 2éve volt kb...akkor lényegében ha előbb nem is de a nyugdíjából majd szépen lassan levonogatják 5-10-15év múlva mikor nyugdíjas lesz(nem tudom pontosan, hogy mikor lesz az).Kicsit igazságtalannak érzem mert akinek meghalt szőlője az állam segíti árvaságival 25 éves korig amíg nappali tagozaton tanul...Ez teljesen jogos sőt sajnálom is akit ilyen tragédia ér,viszont apám fél éves korom óta nem tarja velem a kapcsolatot...azóta nem is láttam nem is ez a lényeg hanem hogy vannak így még mások is(szerintem) szóval erre is kitalálhatnának valamit mert tulajdonképpen így mostanában egy forintot nem kapok.Ennyi idősen kicsit szeretnék már önállósodni az iskolától kapott ösztöndíj illetve a gyerektartás és diáként amit tudtam dolgozni az volt a költő pénzem nem szeretek kérni anyukámtól mert nem is nagyon tud adni...szóval tényleg hiányzik és elég kellemetlen ez így nem sok pénzről beszélünk mert 13ezer forint havonta de sok mindenre elég volna.
2015. szept. 18. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebben megértelek, de a jogrendszer ilyen, ez van. Felnőttnek számítasz, nem kötelező nappalin végezni az iskolákat. És ezt is fogják nézni. Sokan ezért is járnak levelezőre, mert nem tehetik meg, hogy nappalin legyenek vagy már családjuk, házastársuk van, különélnek ennyi idősen is szülőktől. Amúgy akkor próbálj meg jobb munkát találni, nem tudom hol laksz, attól is függ persze. Unokaöcsém és barátnője kb. 120-at havonta megkerestt most nyáron.
2015. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szakmát levelezőn megtanulni elég nehéz lenne így is kevés a három év egy szakma megtanulásához....Én is megkerestem a 120at nyáron sőt 150körül 12 óráztam mondjuk ennek vége mert szezon munka volt meg hát iskola mellett se menne...
2015. szept. 18. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Két iskolát végeztem el munka, albérlet mellett, saját erőből. Le is diplomáztam meló mellett. Egyedül laktam, így a házimunka is az enyém volt, nem volt otthon a hűtő tele, a kosz ne egyen meg, szóval minden csak akarat kérdése. Attól még az embernek van magánélete, barátai is. Az a suli,egyetem , főiskola ami indít levelezőn szakot, azt el is lehet végezni levelezőn, meló család mellett is. Anyuci pénze nélkül is. A többi kifogás. Igen nehéz, nagyon nehéz és fárasztó, de nem lehetetlen. Szorgalom kell, meg megtanulni tanulni sokat hamar. Erre is vannak technikák.
2015. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és 3 műszak mellett volt 4 év, és túlórákat muszáj volt bevállalnom a pénz miatt.
2015. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!