Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy döntsek a Vaterán megvásá...

Hogy döntsek a Vaterán megvásárolt cipővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Megvásároltam egy cipőt, egy a Vaterán, "kereskedő" eladótól. Több terméke fent van, Kínából hozatja őket, rögtön a megrendelőtől, elég olcsó. A cipő, amit kinéztem, egy konkrét típus volt és azon belül úgy 12 szín. Kiválasztottam egyet, feladtam a rendelést, pénzt stb. Aztán ír nekem, hogy az a szín épp nincs, válasszak másikat. Aztán hasonló cipőből, de más típusúakat linkelt 4-et, + 2 ugyanolyan típusút, hogy válasszak ezekből, mert ezek vannak. Hát, én abból a 12 színből 4-el is favorizáltam, de ebben a kettőben olyan nem volt és a másik 4 se tetszett. Akkor írtam neki, hogy más méreteket is nézzünk meg. Aztán volt nagy kavarodás, mert ugye kínai újév, egy pár hétig semmi nem volt. Aztán most megint itt vagyunk, először a 43/44-es kategóriát linkelte nekem (persze az eredetileg kiválasztott szín, még mindig nincs), és ott se volt egy se ami tetszett volna, 5db ugyanolyan típusú cipő volt, a 4 favoritom közül egy se szerepelt értelemszerűen. Most már kértem, hogy akkor küldje el a 45-ös kategóriát is, mert igaz inkább 44-es, esetleg 43-as a lábam, de f***szom a 45-öst még felveszem, főleg ha szűk szabású. Erre ott volt 8 db, 6 u.o. típusú cipő, ebből már egy ott volt a favoritjaim közt, de nem ez volt a fő favoritok egyike. Most tanácstalan vagyok, szerintetek mit lehet ilyenkor tenni? Kirak egy csomó színt, hogy ezek vannak, de a 4 favoritomból 3 db, 3 különböző méretben sincs, 1 db pedig csak a legkevésbé jó 45-be. Most nem akarok madár lenni, meg nem is szeretnék megalkudni és megvenni egy olyat, ami nem is igazán tetszik, ráadásul már inkább nem is az én méretem. Elég sok pénzt költöttem rá még így is, ennyiért nem szeretnék egy olyan cipővel, kényszerből megalkudni, amit nem is igazán szerettem volna. Szerintetek az ilyen eladóval mit lehetne tenni? Mit csináljak, kérjem vissza a pénzt? Vacillálok rajta, hogy a 45 az még lehet elfér méretbe és végül is, azzal már valamilyen szinten favorizáltam, ami ott van, de nem akarok egy h***lye döntést meghozni... szerintetek?

2016. márc. 11. 04:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg még húzhatnám, mert így is már hónapok óta megy a vacillálás. De amilyenek az előjelek, azután se hiszem, hogy lesz itt olyan cipő, ami jó nekem. Úgyhogy leginkább vagy a pénzvisszakérésen, ha lehet, és a 45-össel való megalkuváson gondolkozok.
2016. márc. 11. 04:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hónapok óta tart? Kérd vissza a pénzt. Kinából te is tudsz rendelni.
2016. márc. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Észnél vagy?

Mással rendeltetsz cipőt?

2016. márc. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos, 3 kérdésem lenne, az első a legfontosabb:

- licitálás előtt rákérdeztél-e, hogy van-e olyan szín?

- hányas cipőt rendeltél?, milyen színűt?

- most milyent akar adni Neked?


Ha ezekre megírod a választ, akkor megírom, mit lépj (9 éve vagyok eladó a Vaterán, már sok ügyet segítettemmegoldani fórumokon is)

2016. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hú, először is nagyon szépen köszönöm a segítséget, mindenkit felpontoztam, rendesek vagytok :)!


Január eleje-közepe tájékán kezdődött a vásárlás, tehát 2 hónapos már pont. Az első 2-3 hét, miattam is, elment azzal, hogy egyeztettünk, elküldtem a pénz, írt, hogy nem jó, én később válaszoltam stb. Utána kezdődött a kínai újév, február közepe-vége környékén írt, hogy választhatok új cipőt. Ez után is nehézkesen ment, mert először megkérdeztem a favoritom, az nem volt, aztán már kérdeztem a 43-44-45-ös kategóriát, de először csak előbbi kettőt küldte, tehát újra kértem a 45-öt... Szóval ezzel már átcsúsztunk március elejébe. Most meg kicsit sűrű volt a programom, úgyhogy megint elment vagy egy hét, meg gondolkodtam, hogy mi legyen, aztán pár napja gondoltam, hogy megkérdezem itt, hátha valaki tud valami tippet. Tehát így tart hónapok óta, ha én is gyorsabban reagálnék, meg intézkednék, akkor biztos nem húzódott volna el így, de egy hónapja valószínűleg akkor is tartana.


Ezért nem tudom, miért mondod, hogy kérjem vissza pénzt, arra gondoltál, hogy ő húzza direkt?


Kínából én hogy tudnék rendelni? Ő közvetlen a gyártótól rendeli, ezért olcsóbb, kb. fele annyi, mintha itt a boltba venném.


Hogy értve mással rendeltetek? Ez egy sima netes vásárlás, vagy arra gondolsz, hogy te nem vennél neten, mert nem tudom felpróbálni, meg ilyenek? Mert amúgy nem rendeltetem mással, ő egy eladó a vaterán, aki így olcsóbban szerzi a gyártótól, gondoltam bepróbálom, mert tetszik ez a cipő, és ennyiért megéri. A méretem kb. tudom.


Utolsónak!


Nem... Én nem vagyok beregisztrálva a vaterára, regisztráció nélkül megvettem, jöttek az automatikus generált üzenetek, majd pár napon belül írt, hogy küldjem el pld. a színt is, aztán már küldte is képpel, hogy akkor ez a termék lesz, utaltam, majd egy héten belül írta, hogy nincs ilyen szín és válasszak másikat. Szóval szerintem nem a válasz a kérdésre. De azért elég aggasztó, hogy elvileg az-az úgy 12 szín közül lehet választani, de már a sokadik pack-ot küldi, és eddig egy nem is tökéletes méretbe van egy cipő, amire azt mondom, hogy talán kiegyeznék vele, mert előzetesen is tetszett.


Mint írtam is, ez egy hosszú folyamat volt, először 43-ast rendeltem, majd amikor írta, hogy olyan nincs, és ebben a méretben ezek vannak, akkor írtam, hogy játszassuk még a 44-es és később, még a 45-ös kategóriát is, mert annyira nem volt egyikbe se olyan, ami jó lett volna. Eleinte nem aggasztott, hogy esetleg 44-est kell rendelnem, mert szabástól függően, 43-44 közt hordok, most az a baj, hogy már kínomban a 45-öst is játszattam, ami kicsit biztos nagy lesz, de még itt is csak egy van, ami úgy viszonylag tetszik.


Tehát én rendeltem egy fekete-piros 43-ast, majd mikor nem volt én kértem, hogy előbb a 44-et, majd a 45-öt is megnézzük. Ő meg küldte, hogy miben mi van, de nagyon szegényes az ajánlat. Most ott tartunk, hogy nem akar rám sózni semmit, csak mind a 3-ba elküldte mi van, de a 4-ből ami tetszett, 3 egyáltalán nincs, 1 pedig a legkevésbé jó méretbe van, és az nem is a legnagyobb kedvencek egyike.

2016. márc. 11. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, akkor én a következőt javaslom: mivel regisztráció nélküli vagy, Te nem is tudod értékelni az eladót. Az eladó tud Téged értékelni, s mivel most szigorítottak a regisztráció nélküli vásárlók monitorozásán, ezért szépen írd meg az eladónak, hogy nagyon sajnálod, hogy ilyen hosszúra nyúlt az adásvétel, de sajnos nincs a Neked tökéletesen megfelelő szín és méret és most már nem szeretnél tovább ezzel bajlódni - így legyen szíves visszautalni Neked a pénzed és egy semleges értékeléssel zárja le az adásvételt, hogy az üzlet meghiúsult. Ebből sem neki, sem Neked nem lesz bajod :-)

Ha esetleg nem akarja visszafizetni a pénzed, akkor írhatsz nekem akár itt is a "falon" vagy ha gondolod, privát üzenetben is, akkor segítek a továbbiakban.


NE vegyél olyant, ami nem jó, nem tetszik - semmilyen hátrányod nem származik belőle, ha nem veszed meg. ha az eladó normális - és úgy látom, Te is - akkor egy semlegessel simán éle tudjátok zárni.


Ez csakis és kizárólag erre az esetre vonatkozik - egyébként a Vaterán tényleg köteles vagy megvenni a leütött terméket - de nem ilyen esetben, amikor az eladó nem tudja biztosítani, amit kitett az aukcióba.

2016. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még valami, amit netes vásárlásnál kalkulálj bele és nagyon figyelj rá cipő vásárlásnál (előző vagyok)

NE A SZÁMOZÁST FIGYELD!, hanem a belső talphosszt. Ha nincs fent, kérd az eladót, mérje le.

Ugyanis pl. nekem a 40-es cipők jók, de az Adidas-nál bele sem megy a 40-esbe a lábam, abból 41-es kell.

2016. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eleve addig el sem utaltam volna a pénzt,amíg előtte nem tisztázom le a dolgokat...kérd vissza a pénzt!De te is tudsz rendelni,olcsobban
2016. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!