Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Találtam, visszaadtam, jutalma...

Találtam, visszaadtam, jutalmat kaptam. Másnap megvádoltak hogy loptam. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2 napja, este, találtam az utcán egy övtáskát. Iratok, gyógyszerek és 1,400 forint volt benne. Még aznap este felvettem a tulajdonosával a kapcsolatot aki az egyik helyi rendőr és mondta hogy egy rendőrségi irodából lett lenyúlva. Eljött hozzám, átadtam neki a táskát. Valamit keresett benne, de nem találta, nem mondta mi az. Majd adott egy ezrest amiért visszajuttattam neki a tulajdonát. Itt kezdődik a csavar! Másnap felhív hogy hiányzik belőle 55,000 forint és megtette a feljelentését. Mondom neki, hogy én szeretek nyugodtan aludni, és hogy gondolja azt, hogy én pont egy hivatalos közeget lopnék meg, ráadásul utána még elé is állnék. Majd már azt mondta hogy épp ott igazoltattak és a kollégája rakta ki a kocsi tetejére az övtáskáját. Ha lett volna benne annyi pénz, vagy visszaadtam volna úgy ahogy van, vagy kidobtam volna a kukába a többi cuccost, de ezek után nem álltam volna elé. Nekem ebből mi származhat? Ő hogy tudja bizonyítani hogy volt benne annyi pénz? Mit kellene tennem, mert a becsületemről van szó?! De azt tudom, hogy soha többet jóhiszemű már nem leszek senki emberfiával sem!
2010. ápr. 3. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy állítás , egy tagadás. bizonyítsa be!!

Nem tudja.

Menj te is a feletteséhez, becsületsértésért. tuti összehúzza magát.


Egyébként meg ilyenkor jogos a mondás. Minden ember rendőrnek születik, csak van aki továbbtanul.

2010. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

ez de szemét állat


amúgy szerintem sem lehet belőle semmi bajod, hisz nincs bizonyítéka rá

2010. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

NAHÁT!!egyébként ez az eset úgy bűzlik ahogy van.

Először azt mondja neked,hogy a rendőrségi irodából lopták el,majd azt hogy igazoltatás közben felejtették a kocsi tetején...melyik igaz?

Én a helyedben bemennék a rendőrségre,és hivatalosan feljelentést tennék ,hogy téged be akarnak csapni,és meg rágalmaztak!

Kérdés az is,hogy a rendőr hívott fel téged avval,hogy feljelentett mert hiányzik 55.000 forint?Mert lehet,hogy csak meg akart félelmíteni hátha gyorsan adsz neki pénzt..

Még valamit..Ha feljelentést teszel ,neki az irodában a főnökének is igazolni kell megfelelő dokumentumokkal,hogy volt nála ennyi pénz..Bár meglepne,mert én úgy tudom,hogy igazoltatásnál sem kérhetnek az utasoktól pénzt,csak csekket adhatnak nehogy korrupcióba keveredjenek..Akkor hogy volt nála ennyi pénz amikor éppen "dolgozott" vagyis igazoltatott? A saját pénzét ha ennyi van meg munkaidőben nem tarthatja magánál addig a munkahelyi széfben kellene tartania..

Szóval én úgy érzem csak be akar csapni,és ezért amint lehet jelentsd fel...

2010. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Ha valóban igazoltatott akkor szolgálatban kellett lennie, és akkor nem lehetett nála több mint 1,000 forint. Szerintem szolgálatban volt mivel járőrkocsival jött el az övtáskáért. Ergó ő követett el azzal szabálysértést, hogy nem tartotta be az előírást, így én jogosan jelenthetem fel becsületsértésért a felettesénél.
2010. ápr. 3. 17:14
 5/7 anonim válasza:
Egyettértek a többiekkel,jelentsd fel. És a tanulság, legközelebb találsz táskát, a pénzt vedd ki a táskát tedd vissza a helyére és menj onnan. Ha a táska sosem lesz meg nem tudnak pereleni téged meg senkit sem. Ha meg meglesz de nem tetten érnek, hanem csak úgy találják és nincs benne pénz sose derül ki hova lett.
2010. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ártatlanságodat nem kell bizonyítanod (nincs szükség ártatlanságra mutató tényre ahhoz, hogy az ártatlanság vélelme fennálljon), ő meg úgysem tud ellened bizonyítékot felmutatni.

ja meg hát rendőr, nézd el neki :)

2010. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, inkább az ügyészségre menj, mert a rendőrségen még végén kéz kezet mos és nem lesz belőle semmi.
2010. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!