Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki a nevemben rendel egy csomagot és az én címemre küldi, utánvétbe?

Figyelt kérdés

Amikor jött a postás, szerencsére nem voltam itthon, csak egy értesítőm van, ez alapján utánvéttel rendeltem valamit, megkérdeztem a postán és ott megtudtam, hogy több, mint négyezer forintot kellene fizetni. Mivel tudom, hogy nem rendeltem semmit, azt mondtam, nincs nálam elég pénz és eljöttem.

Én nem rendeltem semmit (fogalmam sincs, hogy ki rendelt a nevemben), de mi történik, ha nem megyek érte? (Amellett persze, hogy feltehetőleg még egyszer ki fogja hozni a postás egy későbbi időpontban). Előbb-utóbb visszaviszik vagy kötelességem lesz kifizetni?



2016. ápr. 2. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Sikertelen kézbesítés címszóval visszaviszik a feladónak.semmi problémád nem lesz.
2016. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elsőkörben megtudni, hogy ki a feladó és az adott cégnél megérdeklődni.


Pl tegyük fel, hogy a mediamarkt-tól rendeltek a nevedben. NEm veszed át, mert nem kérted, ok. LEgközelebb rendelnél valóban tőlük és lehet nem viszik ki, mert korábban se vetted át. Ezért jobb lenne tisztázni a feladóval, hogy miért küldtek neked valamit, az is lehet, hogy téves címzés volt.

2016. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!