Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Régi 20 000 ezres csere?

Unikornis123 kérdése:

Régi 20 000 ezres csere?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a régi 20 000 ezrest, ha bemegyek egy kisebb postára egy nagyobb összeggel, akkor azt nekem kitudják cserélni?

2016. ápr. 8. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarnád kicserélni, mikor még vidáman fizethetsz vele?
2016. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vontak még ki semmilyen 20 ezrest így cserélni se kell.
2016. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ezzel tisztában vok de ez egy nagyon nagy összeg és azért hogy lecserélődjön nem akarom elherdálni
2016. ápr. 8. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat, a postában nem vagyok biztos, de bankban tutira becserélik neked. De miért tartasz otthon nagy összeget, miért nem teszed be eleve bankszámlára? Akkor mindig az aktuális bankjegyben tudod kivenni, és nem kell lecserélgetni. Amúgy nem kell sietned, a MNB még évekkel a lejárata után is becseréli. Barátnőm nemrég jött haza az USA-ból és még 90-es évekből nála maradt pénzt is simán beváltottak mostanira.
2016. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Postán és bankban is van pénzváltás szolgáltatás, amely forgalomban lévő bankjegyek esetében fizetős szolgáltatás (kb 5-7%).

Bevont bankjegyeket egyébként a bevonás után 3 évig ingyenesen váltja a posta és a bankok törvényes fizetőeszközre.

2016. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi az hogy 20 000 ezres?20 000 db ezer ft-os?
2016. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!