Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság az hogy...

Szerintetek bunkóság az hogy nem adok jattot, ha számomra nem jó a kiszolgálás egy étteremben? Na és újságárusnál sem adok jattot! Ez baj?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
nem baj!miért lenne az?én akkor adok ha tényleg jól éreztem magam.voltam olyan helyen ahol azt hittem szólók!vagy 20 percet vártam mig odajött a pincér,és más nem volt az étteremben csak beszelgetett.
2010. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj. A borravaló azért is van, hogy a megelégedettségünket kifejezzük. Ha nem vagy elégedett - sőt, talán elégedetlen vagy - akkor mire is adnál borravalót?

Az újságos: már ott is szokás jattot adni? Én sem szoktam...

2010. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem adok mindig! Csak ha nagyon elégedett vagyok! Olyan meg igazán ritkán van!
2010. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor adok, ha olyan volt az étel is, meg a kiszolgálás is. Ha nem, akkor szépen precízen várom a visszajárót. Csúnya nézések vannak belőle, de tojok rá. Dolgozzanak meg a pénzükért, mindenki más is azt teszi a politikusok, és bankvezérek kivételével.
2010. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Az újságos részhez: én diákkoromban béreltem egy elég nagy forgalmú pavilont nyári munkában. Jóleső érzés volt jattot kapni, mert az jött le belőle, hogy a munkámat becsülik. Természetesen némi fizetésnek mondott alamizsnával a Hírker is "becsülte", de azt azért kaptam, hogy ott ülök és megcsinálom a remittendát, kipakolok, bepakolok, kiszolgálok. Az, hogy a nagyforgalmú pavilon azért is mehetett zökkenőmentesen, mert én az összes (nemtudommár mennyi, moondjuk 300) fajta újság, bkv jegy, sorsjegy, cigaretta etc. helyét reflexből pontosan tudom, és nem kell keresgélnem, már csak rajtam múlott. Éppezért egy 15 fős sor utolsó vásárlója is elég hamar kapta meg a cuccát, gyorsabban mehetett a dolgára, mert nem volt szerencsétlenkedés. Vagy pld. volt, aki kartonszámra vette a cigit, és ha félreraktam neki, 100-assal honorálta (és ez 10 éve szép jatt volt).

Na, én ezidő óda tudom, hogy az újságos is ember, és reggel 5-től este 7-ig igen sokat dolgozik a pénzéért, és bizony megfelelő jattot is adok érte :)

2010. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már lassan az elműnek is szokás jattot adni, ha olyan jó volt az áram a hónapban.
2012. okt. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!