Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valos a paypal fizetes?

Valos a paypal fizetes?

Figyelt kérdés

Meg sosem kaptam a paypal accountomra utalt osszeget, mindig csak vasaroltam. Viszont egy kulfoldi ferfi ramirt h megvenne az interneten arult laptopomat. O kapott elvileg egy emailt a paypaltol amit forwardolt nekem arrol h ugye ha feladom akkor a feladasi kodot visszakuldve fejezodik be veglegesen az utalas, ami tenyleg igy is van paypalon. Viszont nem ertem h nekem miert nem mutatja h o utalt igy volna vagy csinalt volna barmit is es miert nem kapok rola levelet, miert csak o? Ez igy normalis? Hogyan lehet visszakeresni h valos e a tranzakcios szam amit megadott? Sehol sem talaltam.


Koszonom elore is a valaszokat!



2016. ápr. 14. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem Nigériából írt véletlenül?
2016. ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Angliabol
2016. ápr. 14. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek éppen a mások tudatlanságára játszanak. A PayPal nem így működik.

Az illető vagy úgy csinál, mintha forwardolna neked egy levelet, amit ő soha sem kapott meg, vagy pedig egy kamu email címről kapta ( pl. paypal@support.net). Ezzel elhiteti veled, hogy pénzt fogsz kapni, majd te feladod az árút, aztán soha nem látod sem őt, sem az árúd, sem a pénzed.

Az eggyel mesteribb megoldásuk az, hogy ezt az állítólagos emailt a PayPaltól egyből te kapod meg. Természetesen az is kamu.

Ahogy a PayPal egyébként működik:

-Nincs olyan, hogy csak feladási kóddal fejeződik be az utalás. Ha PayPalon pénzt kapsz, az azonnan megjelenik a számládon, nincs ilyen köztes "letéti" állapot.

-Egyébként ha először fizetnek ki PayPalon, akkor 21 napig nem veheted fel az összeget és nem is költheted el, de akkor is megjelenik a PayPalodon. Azonnal.

-Ha a PayPalon pénzt kapsz, akkor a PayPal téged tájékoztat, mindig a saját neveden szólít és mindig a paypal.com domainről küld emailt. Azaz az email feladója ****@***paypal.com. Minden email ami más email címről érkezik ésvagy nem szólít a neveden, az kamu.

2016. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Röviden: ez egy átverés. Persze van aki úgy hiszi, hogy ez így működik, de nem. Fel ne add a laptopot. Persze perrel fog fenyegetni. Hagyd rá.
2016. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Hasznosak voltak.
2016. ápr. 15. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:

ezek nagyon gazok tudnak lenni...


minket FBI letartoztatassal fenyegetett mert a Swarovski ekszert nem akartuk neki gyorspostaval feladni, meg kuldott ilyen kamu "fizettem paypalon" emailt is, de mikor beleptunk a PPba semmi nyoma hogy penzt kaptunk.


Az FBI-os huzasa utan elkuldtem neki az en FBI-os igazolvanyom masolatat es utana beken hagyott minket.


Ezt kuldtem el neki: [link]


:D

2016. ápr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen xDDDD én is elküldtem a fenébe. :/
2016. ápr. 18. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!