Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állateledel bolt nyitásához...

Állateledel bolt nyitásához mennyi tőke kell?

Figyelt kérdés

A férjem fejébe vette, hogy ilyen üzletet szeretne nyitni. Én félek ettől. A munkahelye júliusban meg fog szűnni, van valamennyi megtakarításunk, igaz nem olyan sok.


Egy faluban élünk és ilyen jellegű bolt itt nincs, 15 km-re van Tesco, ahol állatkaját lehet venni. Az egyetlen üzlet a legközelebb egy CBA, de rettenetesen drága az állatkaja.


Kíváncsi vagyok mások véleményére, mennyi tőke kell ehhez?


- helység bérlése, kaució

- állateledelt rendelni rendszeresen

- könyvelőt fizetni havonta

- az üzlethez szükséges berendezés (polcok, asztal): ez megoldott lenne

- pénztárgép

-mérleg

- okj-s tanfolyam elvégzése, hogy meglegyen a kereskedelmi végzettség

- alkalmazott nem lenne, ő csinálná, én meg beugranék, amikor szükség van rám (nekem van munkám, bár ki tudja meddig)



Én ettől az egésztől nagyon félek. Szeretném lebeszélni, de ő hajthatatlan. 48 éves., én 39. Nagyon lelkes, ugyanakkor fél, hogy nem talál már munkát és inkább vállalkozik. De van üzleti érzéke, és jártas sok mindenben. De azt hiszem, ez kevés.

Segítsetek, hogy mivel beszéljem le erről!


2016. ápr. 23. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy cég ott kezdődik, hogy 3 millió. Ennyi minimum kell. Állateledel árban nem vagyok otthon, hogy arra mennyit kellene költeni, az nyilván elég sok dolgon múlik. (Mekkora készlet, milyen minőségűt, stb.) A helyiség bérlése szintén elég változó lehet, vidéken azért max. pár tízezer/hó, az a ,,legkevesebb". (Reklám, bérek, stb..) A legtöbb vállalkozás azonban az első hónapokban veszteséges, idő kell neki, hogy beinduljon. (Ha beindul persze.) Kérdés ugye, hogy ezt meddig tudná finanszírozni. Ha úgyis kis város/falu, akkor pl. körbejárhat igényt felmérni. Lebeszélni úgy tudod, hogy 1 hónapig nem adsz neki enni, aztán hozzáfűzöd, hogy határozatlan időre meghosszabbíthatja, ha nem jön be a bolt.
2016. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elejétől kezdjük , az állattartás tenyésztés satöbbi szakma , érteni kell hozzá és évek tapasztalata szükséges . A komoly tápok amik adnak valamit , gagyi az akad mindenhol de spéci maszek vagy láncolat is . 90-es években ez ment , kikupálódtak azóta a kezdők is . Erről már lemaradtatok . Most vidéken kevés tőkével ismeretséggel ez biztos vesztő . Hozzáértőkkel még beszéljétek át és keressetek mást , a tetéződő gondok a családot is felőrlik .
2016. ápr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
alsó hangon 10-15 millió, de inkább 20 és akkor még nincs hirdetve az üzlet, nincs vásárlóitok.
2016. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy faluban élünk és ilyen jellegű bolt itt nincs


Szinte kétlem, hogy ne lenne egy gazdabolt, vagy valami hasonló vegyes kereskedés sem, ahol ne lehetne venni állateledelt.


A takarmány része megint más kategória, mint a coopos, cba-s kutyakaják, adott esetben, de csak ezzel a profillal pláne ilyen kényszervállalkozó módjára, szerintem nem fog tudni eltartani egy családot egy ilyen vállalkozás. Inkább csak vinni fogja a megtakarítást.


Először is a beszerzési forrása legyen meg, beszerzési árak és költség ismeret nélkül, még üzleti tervet sem fog tudni készíteni, ahogy a piackutatás sem lenne gy utolsó, hogy aki ilyen terméket vásárol, az honnan is szerzi be és milyen mennyiségben.


Gazdák tuti kiesnek, kisállat tartókra falun alapozni szerintem öngyilkosság.

2016. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát faluban éltek:

Helység: legalább 20000-hó. kaukció általában 2 havi bérlet

állateledel: legalább 300kg kell kezdésnek. az kb 50000 ft

könyvelő az változó: 10ezer-100ezer

pénztárgép: ez is nagyban függ h milyen kéne

Mérleg, itt egy kis háztartási mérleg is megtenné



Itt csak az a kérdés h mekkora lenne az eladás.

Úgy számoljatok h 1 kilóval max 50ft kerestek.

Mondjuk vennnek naponta max 100kgt, az 5000ft.

Ebből lejön az adó, helység,egyéb kiadások.

Próbáljátok meg..

De ha nem megy a bolt akkor csukjátok be és próbálkozzatok mással..

Ja és mielőtt kinyitnátok dobjatok minden házhoz egy szórólapot..

2016. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mérleg, itt egy kis háztartási mérleg is megtenné "


Azért egy ellenőrzés során a bírságuk többe lenne egy részletre kifizetendő pénztárgép mellé ajándékba kapható, hitelesített mérleg 6000 Ft-os díjától, annak hiányából adódóan.

2016. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nővéremék árulnak macska illetve kutyakaját, és ők egy egyszerű kis mérleget használnak, már kb 3-4 éve.

Mindenesetre ha a kérdező valóban megnyitja a boltján járjon utána ennek! :)

2016. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!