Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi vagyona van egy átlag...

Mennyi vagyona van egy átlag embernek?

Figyelt kérdés
Beleértve ingatlan, autó és a megtakarításokat is
2016. máj. 5. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mit értesz átlag ember alatt? ugyanis a legtöbb ember, saját maga és környezete alapján ítéli meg ezt. tehát a minimálbéres, aki olyanokkal van körülvéve, neki az az átlag, mert mást nem tapasztal. a budai villában élők meg jól keresőkkel vannak körülvéve, azt látják átlagnak.
2016. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Átlag a középosztály
2016. máj. 5. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2


Kit értesz középosztály alatt?


A 10 jövedelmi decilis 5/4-6/3-7 részét, vagy mindenkit, aki a "minimálbérből él" és a "csak a vagyona hozamaiból él között van" ?

2016. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aki minimálbér fölött keres. Nem túl szegény és nem túl gazdag
2016. máj. 5. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A világ leggazdagabb 85 emberének annyi vagyona van mint a világ legszegényebb 3,5 milliárdjának összes ingósága. Ha világ viszonylatba nézzük. Tehát butaság átlagot számolni nagyon nagyok a szakadékok, mint magyarországon is a leggazdagabb csányinak a BECSÜLT vagyona 280 milliárd forint, van akinek pedig minden megtakaritása néhány ruha, vagy egy háztulajdon rész vagy ennyi se...
2016. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mi olyanok vagyunk, amit te felvázoltál.

Se nem szegény, se nem gazdag.


Van egy pár éves német autónk, max 2 milliót ér.

Van egy közepes méretű, de nagyon szép házunk Budapest mellet, kb 12 milliót ér.

Emellett van kb 500 ezer ft félretett pénzünk, illetve fizetünk egy megtakarítási portfóliót.

Meg van milliós horgászfelszerelésem.

És nincsenek napi megélhetési gondjaink, évente 1x elmegyünk nyaralni külföldre, plusz 1-2 kisebb út.

De gazdagok sem vagyunk, pl nekünk is megterhelést jelenthet egy váratlan kiadás, vagy nekünk is félre kell tenni 1-1 utazásra vagy drágább ruhára.

2016. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az átlagember korától is erősen függ.magamból indulok ki. Kezdetben ugye mindenki nulla forintal születik, és még pénztárcája sincs. telik az idő, az átlag embernek középiskolás korában mondjuk néhány százezer, mak 1 milla a vagyona: kerékpár + valami alap számítógép + mobilteló + tankönyvek + zsebpénz ami párezer Ft és elég nyáron fagyira.

Egyetemen az átlagember az én időmben, jó jegyek esetén kapott havi 10-30 ezer között ösztöndíjat. vagyoni helyzet változatlan, de már nem a szülőknek kell fenntartani.

Doktorandusz koromban már 90eFt-t kaptam, amíg otthon laktam, ebből vagy 40-et félre tudtam tenni, utána elköltöztem, meg berendeztem a háztartást. Vagyon talán másfél-kettő milla beszerzéskori áron.

Amikor az ember már dolgozik, és a tipikus napi 8 óra helyett hajlandó 10-12 órát is küzdeni a feladatokkal akár heti néhány nap fanatikusként, és kidobni a barátnőjét ha a párkapcsolat érzelmi megpróbáltatásai miatt nem bír koncentrálni a munkában, akkor akár 300e nettó fölé nő a fizetés. Innentől kezdve milliomossá válni csak idő és küzdelem meg elegendő mennyiségű kávé kérdése. Van egy erős szerver asztali gépem, egy 5 éves laptopom, új biciklim, félretettem pénzt jogsi szerzésre, néhány év múlva saját lakás is meglesz ha minden jól megy, esetleg kocsi de nem biztos hogy akarok. (nem veszek fel hitelt, nem vagyok jövőbelátó,és azt se tudom mi lesz az igényem évek múlva, és hol kell lennem)

2016. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!