Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van minden használtcikk...

Miért van minden használtcikk túlárazva? (Jófogás, Vatera)

Figyelt kérdés

Gyakran keresek műszaki cikkekre, csupán tájékozódás céljából. Több elkeserítő esetet szoktam látni.


1. Sokan képtelenek megadni egy reális árat, alkudni pedig nem lehet (pl. 15 éves kazettás kamera 50.000 forintért)

2. Gagyizók, akik Kínából rendelnek, majd egy forintnyit sem engednek az árból a többi webshophoz képest

3. Magánszemélyek, akik a használt cuccukért többet kérnek, mint amennyibe az máshol újonnan kerül


Persze, megtehetik, de kinek jó ez? Ha esetenként pár száz forint különbség lenne, arra már harapnának a vevők. Így viszont, aki keres egy-egy apróságot, nem tud olcsóbban hozzájutni, mert mindenhol ugyanolyan drága. Miért nincs igazi verseny?



2016. máj. 9. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki a legjobb áron akar megszabadulni a szemetétől. Néha én is olyan dolgokat látok ilyen oldalakon..
2016. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem, ez téged miért zavar?

Vedd meg újan!

2016. máj. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Én egyszer akartam venni egy bakelit lemezt a bolhán.

Drágám akarta adni.

A válasz ennyi volt:"azért ennyi, mert az ENYÉM volt".

2016. máj. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert buták az emberek. A használt cikk kereskedőnél 5000 Ft-al volt olcsóbb egy ütött kopott bicikli az új áránál azt mondta azért mert alkudozni szoktak. Mondtam neki, hogy akkor mennyi az ára és elengedett volna még 2 ezret , röhej. 2 autót adtam el , olcsón hirdettem őket kiemelve a szövegben , hogy az árból nem engedek. Erre jön egy pasi 300+km-ről és 10%-ot akar alkudni, mondom neki, hogy nem alkudozok, megsértődött és elment 3 nap múlva egy másik pasas elvitte. Ő is mondta, hogy korrekt volt az ár, ebből a tipusból ilyen állapotban a legolcsóbb volt az enyém a használtautón.
2016. máj. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert az árak a vágyaikat tükrözik, nem a reális értékítéletüket.


Nincs ezzel semmi gond, ilyen áron nem adják el, és majd leviszik az árat.

2016. máj. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Harangozó Csaba ***** válasza:
67%

Az, hogy mi túlárazott vagy sem, az relatív. A pontjaidra :

1. Régi dolgokat beárazni nehéz. Mert egy gyűjtőnek érték az , ami másnak szemét vagy értéktelen. Ha sokáig nem vesznek meg valamit, az lemegy árban, általában.

2. Kínai gagyizókkal nem kell foglalkozni. Gyakran ugyanazt a dolgot te is meg tudod rendelni a net-ről olcsón, sokszor szállítási költség nélkül ( pl. dx.com )

3. Néha egy minőségi, de régebbi dolog többet ér, mint egy új gagyibb. Tudjuk, hogy a régi dolgokban "még volt anyag" :-) Az új dolgok minősége gyakran egyre rosszabb(odik).


Én sok régi dolgot árulok, több helyen is, sokszor *évekig*, de aztán jön valaki akinek pont az kellett és ki is fizeti az árat amit kérek ( amit lassan mindig viszek le amúgy. )

2016. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Mit zavar ez téged? Aki nagyon el akarja adni, majd lejjebb viszi az árat, ha nem veszik meg ennyiért. Ha meg sikerül eladnia drágán, akkor hadd örüljön.
2016. máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert ami jó árba van azt hamar elviszik és utána leszedik az oldalról.
2016. máj. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert a buta a sok ember. Pl. egy dslr fényképező drágábban volt fent használtan a jófogáson, mint újonnan a boltban!
2016. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Mert reménykednek benne, hogy akad egy hülye vevő, aki ennyiért elviszi.

Szerintem a használt cucc az új árának a felénél többet nem ér, (én nem is adok, de nem is kérek többet érte,) de ez az én véleményem.

2016. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!