Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan oldalakat...

Tudnátok olyan oldalakat mondani, ahol folyamatosan írnak a KATA-s egyéni vállalkozót érintő változásokról?

Figyelt kérdés
2016. máj. 15. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudnék :-) A NAV honlapján pontosan tájékozódhatsz mindenről.
2016. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

Netjogtár, közlöny.

Katásnak nem kell könyvelő... Akkor se, ha képes ilyent kérdezni. Á, dehogy kell.

2016. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1.Még nem döntöttem el, hogy legyen-e könyvelőm vagy sem, mert még csak tervezés alatt áll a vállalkozásom.

2. Sok oldalt olvastam el és sok helyen arról írnak a KÖNYVELŐK, hogy KATA-snak nem kell feltétlenül könyvelő, mert maguk is meg tudják oldani. Esetleg csak az évi bevallásnál javasolják. Ha ezt olvassa az ember sok szakmai oldalon és szakember mondja ezt, akkor igaznak is vélheti. Nem?

3. Attól, hogy ezt megkérdeztem, honnan gondolod, hogy nem akarok könyvelőt? Én szeretnék tájékozott lenni e.v. ügyben, akár lesz könyvelőm, akár nem.

4. Lehet bárki irónikus, szarkasztikus, cinikus, lekezelő és egyéb megmondó ember, de ezzel a mondatoddal egyáltalán nem segítesz, inkább pont az ellenkezőjét váltod ki az emberből.

Ha azt írtad volna, könyvelőt javasolsz inkább EZÉRT vagy AZÉRT, annak ellenére, hogy sok szakmai oldal arról beszél, KATA-snak nem feltétlenül kell könyvelő, akkor figyeltem volna rád, mert te másképpen adsz tanácsot és elmagyarázod nekem, miért nem értesz egyet több szakmai oldallal. De te csak kijelentesz valami sejtelmeset lekezelően és nem magyarázol el semmit.

5. Köszönöm az eddigi ötleteket. Meg fogom nézni. Olyan oldalt keresek leginkább, ahol egy helyen írnak a változásokról.

6. Olyan véleményeket meghallgatok, ami segítő, magyarázó, de az "Á, dehogy kell" -ből semmi érdemi infó nem hangzik el, csak lekezelő, semmitmondó, egóból kiírt pár betű.

2016. máj. 15. 10:19
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem ego, tapasztalat. Valami idióta elkezdte az elején, azóta meg elhiszik.

Nagyon sok apró dolgon nyerhet és veszíthet a katás (nem biztos, hogy legjobb a hipára is ezt választani és ez csak egy dolog), mérlegelni kell, jó döntés-e a 81300-as járulékalap, stb.

2016. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed. Viszont tapasztalatod ide vagy oda, egy laikus segítséget kér és érthetően megindokolt véleményt szeretne olvasni és nem sejtelmes, egyáltalán nem segítő valamit.

A havi 75 000Ft-os KATA-ban gondolkodom és az évi 2X25 000Ft-os IPA-ban (meg persze az évi 5000Ft-os kamarai hozzájárulásban). Áfamentes leszek és egyedül fogok dolgozni.

Ezekre a paraméterekre is írják, hogy nem feltétlenül kell könyvelő.

Szóval oldalakat keresek, amik érthetően tudnak tájékoztatni a változásokról, hogy jó döntéseket tudjak hozni, a vállalkozással kapcsolatos összes felvetésekben.

2016. máj. 15. 10:49
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Pont egy laikus ne olvasson a neten. Mert nem tudja kiszűrni a hamis infót.Sajnos még szakmai lapokban is van tévedés (gyakori a főiskolás nem főállású katás -de, az).

Viszont az ember az érzelmeire és a pénztárcájára hallgat. Ha olvasol valamit, ami neked jó, a könyvelő szt meg nem oké - akkor is ezt fogod választani. Mert a neten írták...


Egy laikus írja össze, mit akar, mi van hozzá, mi a kérdése. Majd keressen fel egy szakembert. Akkor már némi infó birtokában okosabban tud a netes infóval bánni.


És tényleg nem rosszindulat, hanem sok rossz tapasztalat. Mert amikor a katás jön, hogy de hát csak 4 milla volt, mégis adózni kell (aha, két hóra volt négy egy helyett), akkor felmerül, mégis hol olvasta...


Sok hibát kell javítani, sok katást rendbe tenni. Ezért javadlom, hogy előbb szakember (ne a netről keress, inkább ismerős ajánlása szt).

2016. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ezekre a paraméterekre is írják, hogy nem feltétlenül kell könyvelő. "


KATÁval SEMMILYEN paraméterek mellett nem KÖTELEZ a törvény könyvelő közbenjárására. Viszont van millióegy apró részlet, amit te, mint laikus, nem biztos, hogy megtalálsz, már a számlák kiállítása is tud annyira problémás, hogy jó, ha van egy szakember, aki átnézi neked. Általában évi 20-50 ezerért vállalják el KATÁs egyéni vállalkozás könyvelését, magasabb ár nem jelent föltétlenül jobb színvonalú szolgáltatást.


Én javasolnám, hogy először magadtól neten informálódj alaposan, rágd át a KATA törvényt, hogy az alapokkal legyél képben. Aztán konzultálj pár könyvelővel és válassz ki egyet, meglátod, a "szakemberek" között is van egy csomó, aki náladnál kevesebbet tud a KATÁról, ezért fontod, hogy legyél képben, mielőtt megpróbálsz könyvelőt keresni.

2016. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ezért javadlom, hogy előbb szakember (ne a netről keress, inkább ismerős ajánlása szt)."


Az én tapasztalatom más, lásd előző hozzászólásomat, ha semennyire sem ért hozzá, nem fogja tudni eldönteni, mikor mond a könyvelő ordas marhaságot, pedig van ilyen, tapasztalat!

2016. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Pont ezért kell másoknak bevált embert keresni. A net tele van olyanokkal, akik azért ott dolgoznak, mert másra nem jók :( A könyvelők klubjában rendszeresek a katás gondok.
2016. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszokat.

Voltam 3, hivatalosan elismert könyvelőnél. Előtte mindegyiket leinformáltam, hogy tényleg szakemberek-e. Nem véletlenül kérdezek itt is...

Az első elmondta, havi X Ft-ért vállalja a vállalkozásomat. Hiába kérdeztem tőle fontos infókat, csak annyit mondott, hogy havi 50ezer+évi 2X25ezer+évi1X5000. A többiről nem kell tudnom. Az a könyvelő, aki nem válaszol fontos kérdésemre vagy javaslatot sem ad, kitől kérdezhetnék (pl. milyen nyugtatömböt kell vennem, hogyan kell kitöltenem majd egy áfás számlát, ha valaki ilyet kér és én nem leszek áfás, kell-e vásárlói könyvet tartanom, mi van, ha kitöltöm a nyugtát, de a kliens lelép fizetés nélkül stb. stb.)

A másik könyvelő még azt sem mondta, mikor és mit kell csinálnom. A kérdésemet beütötte a neten és ott próbált meg tájékozódni. Azt mondta, folyton változnak a szabályok és már követhetetlenek a változások, ezért nézi meg.

A harmadik, a beszélgetés elején akarta elkérni a 10 000Ft-os tanácsadási összeget. Amikor azt mondtam neki, örülnék, ha pár fontos kérdésemre válaszolna a pénz odaadása előtt, mert az eddigi rossz tapasztalataim miatt szeretnék arról meggyőződni, hogy érti-e a KATA-t, akkor megsértődött és kidobott. Pedig mondtam neki 10 perc után már szívesebben kifizetem a díjat, csak látnom kell, hogy ért hozzá.

Egyelőre nincsenek jó tapasztalataim a könyvelőkkel kapcsolatosan.

De nem általánosítanék, hogy minden könyvelő rosszul végzi a munkáját, mert ez biztosan nem igaz.

Beszélgettem könyvelőkkel. Tájékozódtam a neten. Elmentem a Kormányhivatalba is érdeklődni.

Már régen túl vagyok az ilyen infók begyűjtésénél.

Már csak az a kérdésem, amit FŐ kérdésként írtam......, mert ezen oldalak olvasgatása után szeretném eldönteni, legyen könyvelőm vagy lesz számomra megfelelő, friss infókkal feltöltött oldal, amik alapján egyedül is tudnám vinni a vállalkozásomat, nem tartva attól, hogy lemaradok valami fontos információról.

2016. máj. 15. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!