Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit vegyek a pénzemből? 15f

Mit vegyek a pénzemből? 15f

Figyelt kérdés
Már több mint 4 éve gyüjtön a pénzem. Nem akarom az összeset elkölteni, mert az hülyeség lenne. Van kb 600.000 ft-om erre, de nem egyből ezt a sok pénzt egy dolgokra. Viszont a laptopom már vagy 1 éve nem használom, mert lassú, akadozik és még a Chrome is alig megy rajta. Igaz 2011-es asus laptop. Azt gondoltam cserélek egy összerakott PC-re kb 400-500ezerből. Viszont ebben a monitor is benne van + billentyűzetet, Egér stb. Ez jó befektetés lenne? Vagy költsem másra? Például természetesen ruhákra, cipőkre. Tudtok még ötletet?

2016. máj. 15. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Összerakott PC-re 500 ezerért??? Na neeee...

30 ezerért vettem, kétprocis.

Ja, persze, Neked nyilván vérprofi gép kellene, de akkor is, az nagyon-nagyon sok egy asztali gépért.

Ráadásul rossz "befektetés", mivel egy befektetés pénzt hoz, de egy PC csak elavul, kevesebbet kapsz érte, mint amennyiért vetted, szóval ez nem befektetés.

Szerintem amíg nincs szükséged komolyabban valamire, addig ne költsd el. majd később jobban fogod tudni, mire használd (pl. jogosítvány, az tényleg befektetés, mert jogsival, vezetéssel már tényleg lehet pénzt keresni)

2016. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

500e pc-re? LOL 200 ból már kapsz I=es gépet amin kb minden elfut.


Ha meg játszani akarsz akkor vegyél egy tv-t meg egy pst az is megvan 200-250ből egy rakás játékkal.

2016. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ha össze is tudod szerelni a gépet akkor 100eből magáncélokra kiváló gépet lehet összerakni. Amúgy szerintem még rakd félre, esetleg ha pénzt akarsz keresni és meg tudod beszélni szüleiddel lehet jó befektetéseket csinálni. Én ( a szüleimen keresztül) anno Földet vettem, azt beültettem (1 napos munka) mindannap ráfordítottam egy fél órát, betakarítottam (még egy nap) és csak ennyivel évi félmilliót lehetett termelnek és így most egyetemen király életem van mert összejött elegendő pénz arra hogy csak a tanulásra kelljen koncentrálnom. Ha szeretsz egy picit kockáztatni és nem mellesleg nagyon jó érzéked van a számokhoz, matekhoz, akkor a tőzsde egy nagyon hasznos dolog, én ezt 18 éves korom után kezdtem és majd megdupláztam azóta a "vagyonomat". De ehhez tényleg sokat kell számolni és nagyon képben lenni a világ dolgaival.
2016. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha 15 éves korodra van 600ezred akkor nyugodtan költsd amire akarod hiszen 18 éves korodra ismét lesz kb 500e-1M hiszen ügyesen gyűjtesz csak így tovább.


DE szerintem ha nálad így gyarapszik a pénz akkor 25 éves korodig spórolj és vegyél egy lakást vagy kocsit a milliókból.


A kérdésed hogy "ez jó befektetés lenne?"

A kérdésedből nem az jön le, hogy befektetni akarnál,hanem csak az, hogy elkölteni, felélni egy kisebb összeget.

Ruhák nem érték állóak 15 éves vagy még, 2x kinövöd cipő dettó 1 évre 30-50e egy pár csukára vicc lenne nem felelős normális gondolkodás.


Pc-t 500e ért minek? megveszed egy év múlva max 400e ért két év múlva cirka fele 3-4 év és újat kéne venni (vagy bővíteni újabb 100+ ért).

Marhaság akkor inkább vegyél egy konzolt (4-5év abban is van és max feleződik az ér) 100e ért meg egy tv-t normálisat 150ért és 250 ből megvan a gamer szekciód.


Ui.:

ASUS, ACERT, MSI-t kerüld el messzire... Lenovo, Dell, Toshiba, HP -ezekben általában nem csalódik az ember.

2016. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15 évesen magadba fektess, tanulj nyelveket, 600-ból elég sok magánóra kijön, tanulj meg egy skandináv nyelvet, 10 év múlva meg fogod köszönni a tippet.
2016. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A nyelvre is fektetném persze. Viszont az egyetemre tartogatom. Mert az kicsit szívás lesz, ha csúszni fogok, és nem tudom miből fizetni.
2016. máj. 15. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!