Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most rendeltem először Kínából...

Most rendeltem először Kínából, mit kell még kifizetnem?

Figyelt kérdés
Tehát nagyjából 33500 forintért rendeltem, amire elvileg 27% áfa van ugye, mert nem éri el a 150EUR-t, így nem kell vám. A csomagszállító küldött egy emailt vám és illeték fizetéséről, ami €23,90 volt. Az ehhez tartozó számlán, miután kifizettem, a részletezésnél a kezelésnél és import vatnál van összeg, dutiesnél és taxnél nincs, ez a total payable volt ugye a 23,90 euró. Viszont van itt egy Invoiced value (excl. VAT): 57,00EUR. Erre nem tudok rájönni, hogy micsoda. Átváltva a dollár úgy 105EUR. Tehát adott a kérdés, hogy ezt ki kell fizetni? És ha igen, akkor írtak volna emailt a csomagszállítótól, hogy még ennyi lenne? Jó lenne tudni, mert elvileg holnap érkezik, és hagynom kell pénzt akkor. Előre köszönöm, ha valaki tud segíteni!

2016. máj. 16. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Maximum Kb 13000 ft lesz. De majd rajta lesz a papíron.
2016. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem! És akkor ezt készpénzben kell odaadni majd a futárnak?
2016. máj. 16. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
A teljes összegre (tehát vételár + postaköltség!) kell fizetned 27% ÁFÁ-t és valamennyi kezelési költséget (nem tudjuk ki a szállító, de 2-5000 ft között szokott mozogni).
2016. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
DPD hozza. Na haragudjatok a sok kérdésért, de valamiért ezeket az infókat nem akarja befogadni az agyam. Postaköltség, ami Kínától EU-ig, vagy itt EU-ban hozzám? Mert az oldalon, ahonnan rendeltem, free shippinget írt (csak hát kérdés ugye, meddig).
2016. máj. 16. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha free shipping volt akkor lényegtelen. A lényeg, hogy az általad fizetett összeg 100%-ára kell adóznod.
2016. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Na akkor még egy utolsó kérdés, hogy az a 23,9 mi, amit befizettem, ha még ennyit rá kell majd fizetni?
2016. máj. 17. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!