Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendkívüli felmondásomat...

Rendkívüli felmondásomat beadtam a munkáltatómnak, melyet elutasított. Ilyen esetben, nem jár már semmi?

Figyelt kérdés
2004 óta állok alkalmazásban,ahol rengeteget kellett túlórázni,a szabadnapok alatt is dolgoznom kellett,és ezeket nem fizették ki.Januárban a volt férjem elvette a kislányomat is,mert a munkám miatt sokat volt náluk.Annyira kikészültem,hogy február óta pszichiátriai kezelés alatt állok.Táppénz alatt beadtam a rendkívüli felmondásomat,melyet a cég,március 31.közös megegyezéssel elfogadott volna.Én ebbe nem egyeztem bele,és április 4.írásban beadtam ezt is.A cég márciusra egy fillér fizetést nem adott,holott még náluk alkalmazásban állok,még akkor is,ha táppénzen vagyok.Ilyen esetben nekem már semmit nem kell fizetniük?
2010. ápr. 9. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha felajánlották a közös megegyezést, miért nem fogadtad el? Most akkor mi van? Kiléptél?

Bár mindegy, mert táppénzen vagy, tehát az jár neked. Fizetés nem, hiszen nem dolgoztál.

2010. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha február óta táppénzen vagy,akkor már februárra sem jár a fizetés! Nem érem,ezt a felmondás dolgot.Ha te beadta, a cég elfogadta,akkor te miért nem ? És miből akarsz majd megélni,ha meggyógyulsz és nem lesz munkahelyed?
2010. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy a munkavállalói rendkívüli felmondást hogy lehet elfogadni közös megegyezéssel???!


Most akkor Te mondtál fel, vagy közös megegyezéses felmondás született?


Ha február óta táppénzen vagy, akkor márciusra milyen fizetést vársz? Akkor a TB-től fogsz táppénzt kapni, fizetést pedig nem fogsz kapni.

2010. ápr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy vettem ki,hogy te beadtad a rendkívüli felmondásodat.A cég elfogadta,hogy elakarsz menni,és ezért közös megegyezéssel akart elválni tőled,amit te nem fogadtál el.

Pedig a céged csak segíteni akart neked.

Ugyanis ha rendkívüli felmondással lépsz ki és ne adj isten munkanélküli segélyre szerettél volna menni akkor 3 hónapig nem jár..Viszont közös megegyezésnél egyből jár a segély...

Nos,az nem jött le nekem,hogy jelenleg táppénzen vagy-e vagy dolgoztál..

ha táppénzen akkor már nem a cég fizet utánad táppénzt hanem a kirendelt táppénzfolyósító intézet..

Ha dolgozol akkor elvileg a fizetésed járna..

2010. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
38%

Hello.

Amig te táppénzen vagy,sem te sem a munkáltatod nem mondhat fel neked.Kivéve ha te épp a probaidödet töltötted,és ugy mentél el táppénzre.Fizetés:a táppénzed kapod,de a táppénz is,ugy tudom a fizetésed 80% ami neked jár.Még csak véletlen se mondj fel,mert utánna nem fogsz kapni semmit.Az meg,hogy te mondtál fel,egy hülyeség volt.

2010. ápr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

hja táppénzt alatt nem lehet megszünetni munkaviszonyt még jó hogy elutasítottak nem is tehették volna máshogy..


Ennek a felmondósdinak meg semmi értelme, annak nézz utánna hogy jár e neked végkielégítés x idő után, ez benne kell legyen a munkaszerződésedben!!


Plusz a túlórákat számoltasd el ha megvannak az aláírt jelenléti ívek!!


Ha jár neked végkielégítés a munkaszerződés alapján mivel már 6 éve ott vagy, akkor táppénz után ki kell magad rugatni, mert ha közös megegyezés van akkor nem kell kifizetniük...


Ha el akarják sumákolni az eddigi túlórákat, akkor fordulj munkaügyi bírósághoz, azok majd bekérik tőlük az aláírt jelenléti íveket..

2010. ápr. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nyilván az a különbség, a két felmondás közt, hogyha a munkavállaló mond fel rendkívüli felmondással, akkor jár neki a végkielégítés. - Amit a cég pedig nem akar fizetni. Ha 2004 óta dolgozik egy helyen, akkor jár végkielégítés, nem csak akkor, ha a szerződésben benne van, itt a munkatörvénykönyvét kell figyelembe venni.


Ha nem akarnak megegyezni veled, és te tudod bizonyítani amiket leírtál, akkor a munkaügyi bírósághoz kell fordulnod.

2010. ápr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Semmit sem értek. Ki mondott fel mikor, miért, táppénz alatt, rendkívülien közösen megegyezve fizetetlenül?

Mivan?

2010. ápr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Mindenképpen fordulj bírósághoz! Fizetés valóban nem jár, ha táppénzen vagy akkor azt fogod megkapni, de azt mindig később utalják (15-e körül).
2010. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mert így nincs értelme...

Nem RENDES felmondást akartál írni véletlenül?????

A rendkívüli felmondást akkor "kell" ha a munkáltató megsérti a munkaszerződés rendelkezéseit, ezzel súlyos vagy veszélyes helyzetbe hozza a munkavállalót. De jelen esetben nem ez történt.


A közös megegyezés tényleg ésszerűbb lett volna...

2010. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!