Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendkívüli felmondásomat...

Rendkívüli felmondásomat beadtam a munkáltatómnak, melyet elutasított. Ilyen esetben, nem jár már semmi?

Figyelt kérdés
2004 óta állok alkalmazásban,ahol rengeteget kellett túlórázni,a szabadnapok alatt is dolgoznom kellett,és ezeket nem fizették ki.Januárban a volt férjem elvette a kislányomat is,mert a munkám miatt sokat volt náluk.Annyira kikészültem,hogy február óta pszichiátriai kezelés alatt állok.Táppénz alatt beadtam a rendkívüli felmondásomat,melyet a cég,március 31.közös megegyezéssel elfogadott volna.Én ebbe nem egyeztem bele,és április 4.írásban beadtam ezt is.A cég márciusra egy fillér fizetést nem adott,holott még náluk alkalmazásban állok,még akkor is,ha táppénzen vagyok.Ilyen esetben nekem már semmit nem kell fizetniük?
2010. ápr. 9. 21:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Bocsi,rosszul fejeztem ki magam.A munkáltatóm nem fogadta el a rendkívüli felmondásomat,melyet azért adtam be,mert 7 éve nem fizetik a túlórákat,és a szabadnapokat sem fizetik ki,pedig dolgoznom kell akkor is.A munkáltatóm többször megkülönböztetett,mert nevelőotthonban nőttem fel.A végkielégítést nem akarják kifizetni,ezért nem fogadtam el a közös megegyezést,mert nem az én hibámból jutottunk idáig.Azóta beadtam egy kérelmet a munkaügyi bíróságra.
2010. ápr. 10. 13:06
 12/15 anonim ***** válasza:
ja, így már oké. Remélem tudod dokumentálni az igazad, mert akkor ér valamit a bíróság.
2010. ápr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De ugye azt tudod,hogy ha te mondasz fel (akár rendkívüli felmondással vagy csak simán felmondasz) akkor nem jár a végkielégítés??Csak akkor jár ha ők küldenek el,vagy ha jó indulatú a cég akkor közös megegyezésnél is jár..Legalábbis én közös megegyezéssel jöttem el,és kaptam végkielégítést...
2010. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Te tudod rosszul, a munkavállaló rendkívüli felmondásnál jár végkielégítés. Ha a munkáltató mond fel rendkívülivel, akkor nem, illetve közös megegyezésnél sem jár, ha kaptál, akkor gondolom szerződésben le volt írva.
2010. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
AZ ÜGYVÉDEM SZERINT,HA BEBIZONYOSODIK,HOGY A MUNKÁLTATÓ HIBÁJÁBÓL MONDTAM FEL,AKKOR KI KELL FIZETNIÜK A VÉGKIELÉGÍTÉST,ÉS A FELMONDÁSI IDŐT IS.
2010. ápr. 10. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!