Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni, ha...

Lehet valamit tenni, ha utólag veszed észre, hogy a piacon jóval kevesebbet adtak vissza?

Figyelt kérdés

Sajnos anyukám figyelmetlen volt, és 5000 helyett 1000 Ft-ból adtak neki vissza a piacon. Másnap vette észre, visszament, de éppen más árult, aki megadta az eladó számát. Sajnos blokk nincs (nyilván azt nem adnak...). Hol lehetne próbálkozni? Az eladó nénike nem a termelő, így valószínűleg sebre tette a pénzt. Van értelme egyáltalán pl. a piacigazgatósághoz fordulni, hátha volt ott kamera, vagy feljelenteni a rendőrségen?

Borzasztóan sajnálom anyut, bár tudom, ő volt az, aki sietett és nem figyelt. De az eladónő a telefonban azt mondta, hogy ne hazudozzon már itt, meg ő egy csavargó, szóval még nagyon durván is beszélt vele.



2016. máj. 27. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
A konkrét esetben nem lehet tenni semmit, mert nem bizonyítható. Viszont az a tény, hogy rendszeresen nem adnak nyugtát, az már szankcionálható. Fel kell erre hívni az adóhatóság figyelmét, és ők majd mennek próbavásárlásra. Így bár közvetett módon, de megbűnhődik az eladó.
2016. máj. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Levonni a tanúlságot és legközelebb a helyszínen átszámolni a pénzt.
2016. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ezt hívják tanulópénznek. Máskor figyelni kell. Vagyis mindig, mert sokszor akár véletlenül is rosszul adhatnak bárhol vissza.
2016. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Ne is haragudj, de annyira buták vagytok. Se anyukád nem tudja bizonyítani, sőt előfordulhat, hogy az elóad tévedett és gőze nincs miről van, szó, erre nekiálltok zaklatni ők. Az meg egyenesen undorító, hogy szar 4000 forintért meg már feljelentgetnétek, holott nem kell túl sok ész, hogy összeadd a visszajárót, mikor kézben kapod, ellenben az eladót nagyon tudjátok okolni. Nézzetek már magatokba...
2016. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van akinek a 4000 Ft is számít... de köszönöm a normális véleményeket. Aki meg csak beszólogatni tud, az remélem soha nem kerül olyan helyzetbe, amikor átverik.

Szerencsénk volt, mert a termelő nagyon normális(valószínűleg, aki árul neki, azzal már korábban is volt gond), ráadásul van néhány közös ismerősük is anyukámmal, így holnap visszakapja a pénzt.

Tanulság levonva, biztos, hogy mindig meg fogja ezután számolni a visszajárót. Szerencséje volt az biztos...

2016. máj. 27. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Nyilván 4000 forint az számít, és bosszantó, de nem tudtok mit tenni.

Ami pedig az eladót illeti: volt tegnap vagy 100 vásárlója, erre ma valaki felhívja, hogy se blokk, se semmi, bemondásra tartozol nekem 4 ezerrel, a Julcsa vagyok, egy a százból, és rosszul adtál vissza.

Esetleg ha megadod a számát, én is felhívom, hogy lóg nekem egy tízezressel, hátha bejön a blöff.

2016. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem járok piacra, többek között az ilyen tirpákok miatt sem.

A multikban se teng túl az értelem, de ott azért nem lehet bárki pénztáros, meg nem ugathat be akármit, még ha nincs is igaza a vevőnek, mert kirúgják.

2016. máj. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!