Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm vesz fel nekem...

Egy ismerősöm vesz fel nekem 500. 000, - Ft-ot. Milyen papírt írjunk róla?

Figyelt kérdés
Szeretnék papírt írni arról, hogy ezt a pénzt kölcsön adja nekem, és a havi törlesztő részleteket én fizetem. Segítene nekem abban valaki, hogy ezt nagyjából hogy kellene megfogalmazni?
2010. ápr. 11. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ügyvédhez mennék. Persze az is jó amit Ti írtok, de sose lehet tudni.
2010. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez hitelcsalás!

Jobb, ha ügyvéd előtt nem propagálod!

2010. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne hitelcsalás? Egyszerűen X kölcsönad Y-nak 500eFT-t. Az egy teljesen más dolog, hogy X-nek honnan van erre pénze. Ja és a törlesztőrészlet mértékében is meg lehet állapodni. Na persze függetlenül az eredeti hiteltől...
2010. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kölcsönszerződés

Kölcsönadó és kölcsönbe vevő: neve, születési helye és ideje, anyja neve, lakcíme

Kölcsönadás ideje, kölcsön összege, kamat összege, visszafizetés határideje (ha részletekben akkor felsorolni, hány forintot mikor)

Egyéb nem szabályzott kérdésekben a PTK vonatkozó rendelkezései az irányadók.

Mindkét fél aláírása

Előttünk, mint tanuk előtt: 2 tanu: aláírása, neve, címe, szem.ig.száma.

Ha kell egy sablon, írj privit és elküldöm.

2010. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Háát.. az se normális, aki banki kölcsönt vesz fel, és továbbadja..
2010. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!