Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondással kapcsolatos...

Paradicsom31 kérdése:

Felmondással kapcsolatos kérdés, segítség?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkaviszonyom van egy cégnél fél éve, ígérgetik a bejelentést, de nem történt meg azóta sem. Munkaszerződést nem hozták még, csak a napi bejelentő szerződéseimet, amik mindig aznapra érvényesek, amikor én dolgozom bent a cégnél. Ebben az áll, hogy az adott napon (pl. június 1) bejelentettek 8 órában, alkalmi munkavállalóként, tehát aznapra be vagyok jelentve így.


De találtam egy másik céget, ahol megbecsülnék a munkámat is, és lehetőleg 2 hét múlva kezdenék is náluk. Itt a jön a felmondás.


Én úgy tudom, mivel naponta vagyok bejelentve, aznap, amikor tényleg bent vagyok dolgozni, alkalmival, így bármikor szólhatok, hogy jövőhéttől már nem megyek be, mivel csak aznapra érvényes a bejelentés. Így tehát nem kötelezhetnek 30 nap felmondási idő letöltésére.

De mi van, ha mégis azt mondja a főnököm, hogy nem mehetek el 2 hét múlva, mert kötelez a felmondási idő?


Már legszívesebben be se járnék dolgozni, mert egy kizsákmányoló cég ez, ha egy poharat eltörsz, már üvöltenek, és vonják le a fizudból..


Hasonló sztorik? Köszönöm!


26/F



2016. jún. 5. 14:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az természetes, ha bejelent előre, akkor bemegyek dolgozni, és nem egyik napról a másikra jönnék el, mert a kollégáim jó fejek, a nyakukba nem akarok annyi melót zúdítani.
2016. jún. 5. 21:14
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a faxomba' lehet munkaszerződés nélkül dolgozni?!

Agyam megáll már tőletek, gyerekek...

2016. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nekem megígérték. Nem tehettem mag sajnos, hogy ott hagyom, mivel örültem, hogy eltudom tartani magam... Hidd el, nagyon sok ilyen nyomorék munkáltató van.. Mindenük a pénz.
2016. jún. 6. 08:49
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
Böszme Feri: AZNAPRA MINDIG van szerződése, ezt jelenti az egyszerűsített foglalkoztatás. Ez mindig egy napra szól, arra napra 1000 ft a munkáltatónak a nav felé. Viszont rendes munkaszerződés nélkül nincs felmondási idő. Ha rendes vagy, szólsz, hogy jövő7en már nem mész, ha nem vagy rendes, szólsz, hogy már holnap nme mész. Semmire nem kötelezhet szerződés nélkül.
2016. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%
Érdekelne, hogy alkalmi munkánál mit szeretnél felmondani?!
2016. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igazad van, nincs mit felmondani. Csak közlöm a tényt, és vége.

Köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 7. 11:24
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom mit kell ezen tanácskozni?

Nem vagy munkaviszonyban, ahol előírás az írásbeli felmondás, és adott esetben kötődik hozzá felmondási idő.

Itt egyszerűsített foglalkoztatásról beszélünk, ahol nincs mit felmondani (nincs munkaviszony), nincs felmondási idő sem. Egyszerűen csak közlőd, hogy holnaptól nem jönnél és kész. Semmire nem kötelezhet a foglalkoztató (ez nem munkáltató) ilyen esetben.

2016. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentelőknek!

Adtatok egy kis önbizalmat ahhoz, hogy itt hagyjam ezt a kizsákmányoló sz*rfészket.

2016. jún. 8. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!