Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ismerősök, rokonok a...

Ha ismerősök, rokonok a fizetésedet kérdezi, akkor megmondod neki?

Figyelt kérdés
Megmondod neki a valódi összeget, többet/kevesebbet mondasz vagy nem mondod meg?
2016. jún. 12. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
kulturált ismerőseim és rokonaim vannak sosem kérdeznek meg ilyesmit.
2016. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Anyám egyszer megkérdezte a fizetésemet, meg véletlenül egy munkatársammal szóltuk el egymást a másik előtt. Azt hiszem ennyi, normális ember nem firtatja más fizetését.
2016. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Van akinek megmondom, van akinek nem.
2016. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nem mondja el senki.. mert milyen dolog már.. De a nemi életét, meg hogy az asszony milyen az ágyban na azt mindenki tudja firtatni. Emberiség megérett a pusztulásra.


Amúgy igen elmondom.

2016. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Normális emberek nem kérdeznek ilyet a környezetemben, mert nem illik. Aki meg nem normális, annak mondok egy számot, lehetőleg kicsit, ha már ilyen paraszt volt.
2016. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Most anyámnak miért ne mondjam el, velem örülne vagy sírna.

Barátnak( mármint úgy közel állónak, aki nem döfködés miatt kérdez), szintén, miért ne mondanám el?

Ismerősnek már nem nagyon, mert nem vagyunk ilyen viszonyban. De közeli barát vagy család előtt minek kéne titkolózni, én is tudom, ők mennyit keresnek, nálunk ez nem tabu téma, ami máglyát érdemel, nem is értem, ez miért zavaró másnak.

2016. jún. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Senkinek nem mondom el, mert köt a titoktartási szerződés. Ettől eltekintve viszont szívesen meghallgatom, miért lenne ez a téma tabu.
2016. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenki válaszát.

Én is úgy gondolom, hogy a szülőknek, testvéreknek és a legközelebbi 1-2 barátnak el lehet mondani a fizetésünket, de havernak vagy távoli rokonnak már nem feltétlenül kell.

2016. jún. 14. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ettől eltekintve viszont szívesen meghallgatom, miért lenne ez a téma tabu."


Nem nevezném tabu témának, ahogy az sem tabu téma, hogy van e fekély a végbélnyílásodon, és szokott e gennyes váladék szivárogni belőle, hogy hogyan élvez az asszony, mikor alaposan megcsinálod, esetleg szimplán kire szavaztál.


Természetesen nem kizárt, hogy magadtól bármelyiket megosztod barátokkal, rokonokkal, testvérekkel, szülőkkel, vagy a szomszéd nénivel, de ettől bármelyikre rákérdezni nagyon nem számít kulturált dolognak, a világ legtöbb társadalmában ha ilyesmire teszel, akkor vérmérséklettől függően udvarias vagy kevésbé udvarias kitérő választ (+ egy gondolatbeli fekete pontot) kapsz.

2016. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár nem arra voltam kíváncsi, hogy kedves #9 a pénzkeresést gennyes fekélyváladékként éli meg, de ha már így esett, had fejezzem ki részvétem.


A témához visszatérve volt szerencsém hosszabb ideig Németországban és Norvégiában élni, előbbiben rendszerint a vállalati fizetési kategóriák, utóbbiban a komplett adóbevallás nyilvános. Feltételezem, ők tartoznak a "világ legtöbb társadalmába". Sok tanulmány szól arról, hogy a fizetések átláthatósága csökkenti a társadalmi egyenlőtlenségeket, a korrupciót és az adóelkerülést.


Egy példa az utóbbira:


[link]


Ezzel szemben milyen érvek szólnak a fizetés eltitkolása mellett?

2016. jún. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!