Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az milyen már, hogy a saját...

Az milyen már, hogy a saját bankkártyádat nem tudod INGYEN használni? Miért vonnak le ezért is pénzt? Bárcsak a régi világ lenne, hogy kézbe kapd a fizetésedet! Komolyan ez felháborító!

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
néhány banknál, a prémium ügyfeleknek továbbra is ingyenes a havi 1-2 felvétel.
2013. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen?ezt nem tudtam! ez után hogy lehet utána járni?
2013. szept. 27. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Inkább az a felháborító, hogy az embereket rákényszerítik a bankszámla nyitására és fenntartására.


Mert önmagában az nem lenne nagy baj, hogy a számlavezetésnek, kp. felvételnek stb. díja van, hiszen ezek is szolgáltatások. A gond ott kezdődik, hogy ezeket kötelező igénybe venni, ráadásul újonnan még jól meg is adóztatják mindezt. Vagyis duplán szívnak a becsületes dolgozók, míg a feketézők duplán jól járnak.


Olyan az egész, mintha azt mondanák, hogy csak akkor kaphat az ember munkát, ha havonta vásárol 1kg bonbonmeggyet a Tescóban, aztán meg jól bevezetik a bonbonmeggy-különadót... Csak jelenleg a banki szolgáltatásokat kényszerítik az emberekre.

2013. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

"igen?ezt nem tudtam! ez után hogy lehet utána járni?"


a bankodnál informálódj! van olyan számlacsomag, mely kifejezetten prémium ügyfeleknek nyújtanak, ott nagyon sok dolog ingyenes maradt.


ahhoz hogy prémium ügyfél légy, banktól függően legalább nettó 150.000-300.000 Ft fizetés és 2-3 millió Ft megtakarításodnak kell lennie.

2013. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az információt!az utolsónak: na olyan sose lesz,hogy én prémium ügyfél legyek! Lehet ez ellen valamit tenni,hogy ne kelljen ezért fizetni? amúgy lassan ott tartunk,hogy a levegőért is fizetni kellesz....
2013. szept. 27. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Meg kell tanulni ésszerűen használni a bankszámlát és a bankkártyát. Ahol van rá lehetőség nem készpénzzel, hanem kártyával fizetni, mert az még sok banknál ingyenes.


A csekkeket nem úgy kifizetni, hogy felveszed KP-ban majd odabattyogsz a postára, hanem átutalod netbankon. De például én a villanyszámlát és a szemétszállítási / csatorna / kéményseprési díj számlát is interneten fizetem be, mely bankkártyás vásárlásnak minősül így ingyenes.


Illetve megnézni a bankod kondíciós listáit és megnézni, nincs-e jobb ajánlatuk, legvégső esetben pedig bankot váltani. Én tavaly váltottam a Gránit Bankra, és itt még a régi ügyfelekre (legalább 150 ezer forintos fizetés vagy 100 ezer forintos megtakarítás esetén) szeptember 16-tól hárították csak át a tranzakciós adót és annak is csak a felét. Tavaly október és idén szeptember között összesen - nem havonta - 950 forintot költöttem banki költségre, vagyis a bankkártya éves díját.

2013. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes, hogy csak 38%-ban hasznos, ha azt írom, hogy használd ésszerűen a bankszámlád és spórolsz.


Tehát olcsóbb hőbörögni, hogy sokba kerül a bankolás, mintsem változtatni a szokásaitokon.

2013. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

A #2-es vagyok, akit lepontoztatok.

Ésszel használom a bankszámlám! De ha ésszel használom, akkor is kell havi 220 Ft számlavezetési díjat, 5000Ft éves bankkártya díjat és átutalási költségeket (ill. ha ritkán kp. kell, akkor annak is a díját és illetékét) fizetni.


Ha nem lenne kötelező, akkor az összes fenti díjat megspórolnám, mert r*hadtul nincs szükségem rá!

2013. szept. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

kár hogy az ésszerű bankkártya használat Magyarországon nem divat! sokan úgy gondolják, hogy 20-30 készpénzfelvétel is legyen ingyenesen...


én a pénzem 30%-át veszem ki az automatából, a többit elkártyázom! :-)

2013. szept. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

# 8:


Kötelező Neked olyan banknál lenned, ahol 220 forint a havi számlavezetési díj és 5000 forint éves kártyadíjat illetve további díjakat fizettetnek Veled? Hányszor váltottál bankot az elmúlt években?


Én is 9 évig voltam K&H-s úgy, hogy nem figyeltem a költségeket. Aztán meglepődöm, amikor előveszek egy 4-5 évvel ezelőtti bankszámlakivonatot, hogy mennyi pénzt vert rám a bank, már akkor.

2013. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!