Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fél év után iratkoztam ki...

Health visitor kérdése:

Fél év után iratkoztam ki egyetemről, erre visszamenőleg úgy vették, hogy nekem akkor nem is volt hallgatói jogviszonyom, ezért arra a fél évre a családi pótlékot vissza kell fizetni büntetéssel együtt. Tudok valamit tenni?

Figyelt kérdés
Abban a fél évben nappalis voltam,19 éves, ezért járt a családi pótlék, de kiiratkozás miatt már az érettségitõl kezdve nem volt szerintük hallgatòi jogviszonyom, ezért megbüntettek 200.000 ftra. Mit tudok tenni, hogy ne kelljen ennyit visszafizerni? Kiiratkozásnál nekem senki nem mondta, hogy az egészen addig kapott családi pótlék visszamenõleg jogtalan lesz.
2016. júl. 3. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nappalis voltam,19 éves, ezért járt a családi pótlék


Az egyetem nem közoktatás, nem jár családi pótlék.

2016. júl. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ennek sajnos csak most néztem utána... teljesen el voltam tévedve, csak azt vettem figyelembe, hogy nappali tagozat, akkor biztos jár...szóval ezt megszívtam.
2016. júl. 3. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elengedni biztos nem fogják, de a részletfizetésbe valószínűleg belemennének.
2016. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A törvényben az a rossz, hogy neked kell számon tartani, mikor mire vagy jogosult, az állam nem állít mindenki mellé egy jogászt...
2016. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!