Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az ember vesz valamit,...

Ha az ember vesz valamit, ahol meg kell adni a számlázási adatokat, az végül eljut a NAV-hoz névvel együtt?

Figyelt kérdés

Tehát a NAV látni fogja végeredményben, hogy ki és mennyiért vásárolt az adott cégnél (pl. webshop), vagy a cég csakis a bevételt, kiadást stb.-t kell, hogy bevallja az adóhatóság felé?

Az adószámhoz rendelhető valamilyen összeg a vásárlásokból eredően?



2015. nov. 2. 14:24
 1/6 Gábor t ***** válasza:
35%
Szia. A fő kérdésre a válasz igen.
2015. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha adószámot nem, csak a nevet és a lakcímet? Csak webshopokban van ez így? Például egy üzletben a garancia ügyintézés miatt megadott személy adatira már ez nem vonatkozik?
2015. nov. 2. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
tudomásom szerint közvetlenül nem látja, de közvetetten természetesen van rá mód. kapcsolódó vizsgálat keretében betekintést nyer a cég (akitől vásároltál) teljes iratanyagába amiből egyértelműen kiderül, hogy kinek mikor mennyiért adott el, de ehhez egy a cégnek kiküldött nyilatkozat is elég amiben megkérdezik, hogy adott személynek mit és mennyiért adott el. én úgy tudom, hogy közvetlenül egyenlőre még nincs lehetőség rá, de szerintem pont ezért akarják a számlázást online bekötni a navhoz, hogy egyből hozzáférjenek az adatokhoz, de javítson ki valaki ha tévedek. leginkább az tudná megmondani aki navnál csinált vagyonosodási vizsgálatokat, mert az tudom társas vállalkozások ellenőrzése kapcsán ilyen adatokhoz csak közvetve férnek hozzá.
2015. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor t ***** válasza:

Szia. #3 Ha én írok egy szálát , és a nav ellenőriz pár év múlva.. bekéri a 2015 év számlákat ,,,, ami lehet több száz több ezer , (cége válogatja) . A lényeg el jutnak az adatok most is a nav-hoz csak nem azonnal hanem akár évekkel később.

Nyilván nem vizsgálnak meg mindenkit, de jó óvatosnak lenni .

Értem az érvelésed, Ha százzal megyek 50-es táblánál , nem feltétlen kapok csekket.

De azért jobb vigyázni. :)

2015. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gábor! ha a nav mondjuk téged vizsgál akkor nem fognak a vevő számláiddal vacakolni, ha csak nincs bennük valami furcsa pl: nagyértékű magánszemélyes vásárlások, szóval amikor megnézik a te céged akkor ahhoz semmi köze ahhoz a vevőidnek, nem fogják bevinni egy adatbázisba, hogy te kiknek adtál el és mennyiért. egyedül akkor lehet érdekes ha kapcsolódó vizsgálatról beszélünk amikor célirányosan keresnek valamit. bár egyet értek, hogy jobb elővigyázatosnak lenni!
2015. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gábor t ***** válasza:
Szia. A kérdező is meg tudta amit akar, ez a lényeg ráadásul 2 véleményt is kapott, tehát nem kell félnie , bár az adatai el juthatnak a nav-hoz, de aggodalomra semmi ok, ez a végkövetkeztetés ( a konzekvencia tényleg rövidebb ) :) További kellemes estét kívánok .
2015. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!