Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi hitelt mernétek felvenn...

Mennyi hitelt mernétek felvenni ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Nincsen hitelünk, semmi extra kiadásunk. Nincs autónk, nincsenek költségek hobbijaink, egyedül az étkezés az, amire többet költünk, mert allergiák vannak a családban. Szeretnénk nagyon szép helyre költözni. Kb. 15M forintunk van jelenleg. A mostani lakásunkat nem akarjuk eladni, hogy az egyik gyereknek majd jó legyen, mikor felnő. (Két óvodás gyermekünk van.) Az összes bevételünk a férjemmel 800-900 ezer forint körül mozog egy hónapban, ebből 70 a rezsi, 150 körül van az étel, és van lakástakarékunk is, valamint a gyerekeknek külön számlára teszünk félre, minden hónapban. Az óvoda havi 60 ezer forint, nem állami. A munkahelyeink relative fixek, mert férjem vezető beosztásban van, én pedig a saját magam főnöke vagyok, több, mint tíz éve. Ti mennyi hitelt mernétek bevállalni ilyen körülmények között?
2016. júl. 7. 11:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit talán érdemes elmondanom még, hogy Budapesten lakunk és itt is szeretnénk maradni. II-III-XIII kerületben gondolkodunk. A lakás és ház árak errefelé sajnos nem állnak meg húsz milliónál.
2016. júl. 7. 11:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Én hitel párti vagyok, mármint a normálisan végiggondolt hitelekről beszélek.


Mennyit tudtok egy hónapban félretenni?


Mi úgy kalkuláltunk, hogy ha a törlesztőrészlet maximum fele annyi, mint amit eddig félretettünk, akkor belevágunk, ha több várunk még.


Kinéztük a lakást és kértünk egy kalkulációt.


Szóval szerintem nem feltétlenül a hitel mértéke ami számít, hanem a törlesztőrészleté.


Amúgy a III-ból költöztünk Szentendrére

2016. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, hogy írtál! Ha nem nagy kérés, mesélnél kicsit a III kerületről és Szentendréről is? Milyen az élet itt és ott összehasonlítva? Mi alapján mérlegeltetek és döntöttetek? Ház vagy lakás mellett döntöttetek végül? Nagyon érdekel a véleményed! :)
2016. júl. 7. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a törlesztő mértéke számít és nem a hitelé. Én úgy kalkulálnék, hha netán-tán véletlenül mégis kiesik az egyik bevétel (a nagyobbik) - bmi történhet alapon - akkor se okozzon gondot fizetni.
2016. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mire gondolsz pontosan?


III. kerületnek vannak nagyon jó részei, illetve kevésbé jók. Én a békásmegyeri és a kasszásdűlői lakótelepre nem költöznék semmiképp. Viszont Csillagehyg, Római környéke szuper hely. Ovi, iskola, bölcsi szinte mndenhonnan jól megközelíthető, jó középsulik is vannak. Tesóm is és én is érettségiig a kerüeltben tanultunk, és eszek közül csak a bölcsi volt ugyanaz. Sok a játszótér, a zöldterület, lehet csavarogni is, kisebb kirándulások is beleférnek, közel van a belváros, idősebb gyerekeknek éjjel is könnyű és biztonságos a hazajutás szerintem.


Mi nem terveztünk Szentendrére költözni, kíváncsiságból néztem valamit, amikor megláttam egy eladó lakást amibe beleszerettem. Délután megnéztük, a férjem részéről is szerelem volt. Szerencsére pár nap alatt eladtuk a lakásunkat (ahonnan akkor még nem terveztünk költözni) és megvettük.


Nálunk hatalmas a minőségi különbség mert egy 33m2-es garzonból költöztünk egy 73 m2 + tetőteres lakásba. Imádjuk Szentendrét, a Duna korzó szélén lakunk. Autóval, tömegközlekedéssel szintén nagyon hamar beérünk Budapestre. Itt is minden elérhető közelségben van, kivéve a piac, ami néha hiányzik, de azért nem vészesen. Bölcsit-ovit-iskolát látom, hogy vannak, de minket még nem érint, első babánkat várjuk, szóval erről nem igazán tudok nyilatkozni.

2016. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!