Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem bejelentett albérlet...

Nem bejelentett albérlet felmondása? Megtehetik?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó-e kategória, végülis pénzügyről lenne szó. Diákmunkán keresztül kaptam szálláshelyet, de mint kiderült, ez egy albérlet és nem vagyunk bejelentve, szerződésnek se híre, se hamva, mindenki csak most tudta meg, hogy a szövetkezet, amin keresztül jöttünk, jól átvert minket. Na most én hazajöttem bizonyos gondok miatt és nem megyek már vissza, erről szóltam is mindenkinek. Viszont a szállásomat le akarják vonni egészen addig, amég új ember nem kerül a helyemre. Kérdésem lenne: ezt megtehetik? Szerződés, minden nélkül?

2016. júl. 10. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

kérdezd meg tőluk, ha bemész a NAV-hoz, akkor ők is ezt fogják mondani??

Minden vállalkozó fél a Nav-tól, mint a tűztől..

2016. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
nem tehetik meg, viszont meg fogják tenni, hisz sem ők, sem pedig te nem tudsz semmit bizonyítani. azért ha én beköltözök valahova, azt csak szerződéssel teszem. nem volt gyanús, hogy nincs szerződésed? érdekes, ilyenkor mindjárt rohanni akartok a NAV-hoz, meg hivatalos szervekhez, de ha amikor meg kell valamit oldani "okosban", akkor nem kell a törvény. akkor most se kelljen.
2016. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lett volna szerződés, kauciót kellett volna fizetned, pontosan azért, hogy ha a szerződés lejárta előtt mondod fel az albit, ne járjanak rosszul. Tehát igen, megtehetik.
2016. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért nem volt gyanús, mivel ezt nekünk diákszálló néven úgy adták ki, hogy ez hozzájuk tartozik. A közvetítő pedig fél is, hogy ezek a dolgok kiderülnek, én nem akarok hivatalos szervekhez fordulni, meg fenyegetőzni velük, de szerintem simán megtehetném, mivel én nem tudtam arról, hogy ez nem bejelentett albérlet.Valamint állítólag visszamenőleg akarnak aláíratni egy szerződést majd, ha esetleg ez megtörténne (bár kétlem), akkor azt javasolták ne írjak alá semmit.

2016. júl. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!