Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam ki az önéletrajzb...

Hogy hagyjam ki az önéletrajzból a megpályázni kívánt állás szempontjából nem releváns tanulmányokat?

Figyelt kérdés
Két évem elment ezekkel a tanulmányokkal, ráadásul teljesen más terület mint a megpályázni kívánt állás. Voltam már interjún ahol arról kérdeztek, hogy miért váltottam és számomra elég kínos volt magyarázkodni. Ráadásul olyan bunkó stílusban tették fel a kérdéseket, hogy öröm volt hallgatni. Jobb az, ha azt kamuzom nem tartózkodtam itthon vagy itt ott dolgoztam az eltelt idő alatt? Úgy sem fog kiderülni szerintem

2016. júl. 11. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülye ötlet kihagyni dolgokat, mert késöbb gondok lehetnek belöle.


Beírod az adott tanulmányokat, és ha netán rákérdeznek, akkor böven elég az, hogy rájöttél, nem az a terület az, amit kvöetni akarsz.

2016. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen ám, de két év, ami elég nagy időt ölel fel és a váltás egyúttal bizonytalanságra is utalhat, máris bukom a "magabiztos" jelzővel ellátott állásokat.
2016. júl. 11. 11:59
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Így van, hagyd ki, hazudni kell . Ha felvesznek, valaki vevő, kíváncsi a múltadra, a nem oda vágó tanulmányaidra a későbbiekben akkor előhúzod . Én is ezt tenném .
2016. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Észrevettem már én is, hogy minél őszintébb vagy annál inkább néznek hülyének . Ha lehazudod a csillagos eget, akkor vagy a menő .
2016. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom elolvastad-e a leírást, jártam már úgy, hogy beírtam ezeket a tanulmányokat (ráadásul csak okj) és elég alpári, bunkó stílusban tettek fel ezekről kérdéseket, kb. az jött le, hogy miért nem volt nekem jó az, miért akarok más területen dolgozni. Azóta kicsit szégyellem, ugyanis egy percet nem dolgoztam azon a területen, igaz huzamosabb ideig és ez a baj hivatalosan máshol sem...mintha csak egy ilyen kasztrendszer lenne ez az egész olyan érzésem van néha.
2016. júl. 11. 12:04
 6/19 A kérdező kommentje:
Inkább hazudom azt, hogy külföldön tartózkodtam és dolgoztam itt-ott, kutyaf. sza nem tud utána járni ennek szerintem. Facebook-om nincs.
2016. júl. 11. 12:06
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát erről van szó .. nekem is van kettő végzettségem, az egyikbe elakarok helyezkedni már nekem is esnek, hogy miért nem jó a másik . Ha másik helyen érdeklődök, akkor ugyanez csak pepitában .
2016. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvelő vagy, gyógypedagógus diplomával. Azt szoktam mondani, hogy magánjellegű okok miatt végeztem el.
2016. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nyugodtan írd bele, hiszen akkor látják, hogy nem csak lógtál a levegőben két évig.

Miért lenne baj, hogyha más irányú érdeklődésed is van.

Nem az a baj, hogy beleírtad és hogy rákérdeztek, hanem hogy nem tudtál normálisan válaszolni. Semmi kínos nincs benne. Elmondod, hogy ez is érdekel, de nem ezzel szeretnél foglalkozni főállásban.

De ha leírod, hogy mi az és mik a más végzettségeid, akkor könnyebb lenne segíteni, hogy mit mondj ilyen esetben.

Vagy annyira ciki, hogy tényleg nem kéne beírni? Bár nem tudok elképzelni olyan sulit, ami ciki lenne :)

De ha mondjuk közgazdász vagy, akkor tényleg ne írd be a műkörmös OKJ-s tanfolyamot :D

2016. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Még azt is lehetne, hogy ne a végzettségeid sorába írd be, ahol felsorolod őket középiskolától.

Hanem az önéletrajz végére, az egyéb végzettségekhez. Így látszani fog, hogy ez nem a jelenlegi szakmai utad része, hanem valami más, ami érdekel, amivel foglalkoztál, valami plusz.

2016. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!