Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy hagyjam ki az önéletrajzb...

Hogy hagyjam ki az önéletrajzból a megpályázni kívánt állás szempontjából nem releváns tanulmányokat?

Figyelt kérdés
Két évem elment ezekkel a tanulmányokkal, ráadásul teljesen más terület mint a megpályázni kívánt állás. Voltam már interjún ahol arról kérdeztek, hogy miért váltottam és számomra elég kínos volt magyarázkodni. Ráadásul olyan bunkó stílusban tették fel a kérdéseket, hogy öröm volt hallgatni. Jobb az, ha azt kamuzom nem tartózkodtam itthon vagy itt ott dolgoztam az eltelt idő alatt? Úgy sem fog kiderülni szerintem

2016. júl. 11. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

De ha mondjuk közgazdász vagy, akkor tényleg ne írd be a műkörmös OKJ-s tanfolyamot :D



De, bátran beírhatja. Ő szokta a saját körmét elkészíteni, de nem árt hozzá a normális tudás, ezért gondolta, az idejébe belefér, legalább azután szakszerűen csinálja.

2016. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nyugodtan írd bele, hiszen akkor látják, hogy nem csak lógtál a levegőben két évig.

Miért lenne baj, hogyha más irányú érdeklődésed is van.

Nem az a baj, hogy beleírtad és hogy rákérdeztek, hanem hogy nem tudtál normálisan válaszolni. Semmi kínos nincs benne. "


Pontosan: lehet kitalálni egy frappáns választ és máris semmi gond nincs. Én meg soha nem szégyellném azt, hogy mást is tanultam.

Különösképpen nem állnék neki kamuzni meg hazudozni, ugyanis lehet, észre sem veszed, de a testbeszéded elárulja, hogy nem mondasz igazat, ráadásul, ha rákérdeznek dolgokra, akkor még bele is zavarodhatsz.

Szerintem sokkal nagyobb "gáz" lebukni egy állásinterjún, mint egy oda nem illő tanulmányt is beleírni.

(az jó ötlet, hogy a végére - akkor meg is van az időszak is, meg az is látszik, hogy nem az a fő irány)

2016. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Elárulnád, mi a két szakma, amiröl szó van? Mert nem igazán tudom elképzelni, mi lehet az, ami az egyik esetben kínos lehet.
2016. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Amit szégyellek az a vendéglátós okj végzettségem és valóban vannak még folyamatban lévő tanulmányaim (közgazdász), ezért hát a nagy kérdezősködés, mert merőben eltérő terület a kettő.
2016. júl. 11. 18:00
 15/19 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm #10 a tippet.
2016. júl. 11. 18:01
 16/19 anonim ***** válasza:
jesszus, mondd, hogy ott voltak vállalkozási ismeretek, és akkor jöttél rá, hogy ez a terület téged mennyire érdekel.
2016. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Mi jesszus?

Maga a vendéghànyàs nem érdekel, sajàt tapasztalatomon keresztül jelentem ki ezt, egy szóval nem mondtam, hogy az ott tanultak nem voltak később hasznosak vagy érdekes szàmomra.

Hanyagold kérlek a hozzàszólàst, ha értelmeset nem tudsz mondani, köszi.

2016. júl. 11. 19:55
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen nincs mit szégyellni.

Biztosan elkezdted valamiért azt is tanulni. Aztán valamiért megtetszett a mostani szakma.

Szerintem csak fura volt az interjúztató, mert nem hiszem, hogy ezen bárki is fennakadna. A legtöbb ember azért nem úgy tanul, hogy már gyerekkorától tudja, hogy mi lesz. Szóval azért nem olyan fura a váltás.

2016. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Direkt volt ilyen, stresszinterjú volt
2016. júl. 12. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!